Zaloguj się

Prologis kupił 23 hektary pod Warszawą

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Prologis kupił grunt o powierzchni ponad 23 hektary pod realizację nowych inwestycji typu build-to-suit w centrum dystrybucyjnym Prologis Park Nadarzyn II. Działka znajduje się bezpośrednio przy zjeździe z trasy S8 w Siestrzeniu, w gminie Żabia Wola.

O strategicznej lokalizacji nowego gruntu decyduje także bliskie sąsiedztwo Warszawy – zaledwie 31 kilometrów od centrum stolicy, co pozwala na efektywną obsługę logistyczną aglomeracji warszawskiej. Sąsiedztwo kluczowych dróg krajowych nr 50 (DK50) i nr 79 (DK79) oraz bliska odległość od autostrady A2 i trasy S8 czynią to miejsce doskonałym hubem do obsługi ogólnopolskiego i europejskiego łańcucha dostaw. A2 umożliwia bezpośrednie połączenie Warszawy z Berlinem, natomiast S8 jest częścią europejskiej trasy E67, łączącą Europę Środkową z Finlandią.

Ogromnym atutem lokalizacji Nadarzyn Park II jest bliska odległość od lotniska Warszawa- Okęcie (40 km) i Warszawa-Modlin (38 km). Sąsiedztwo największego portu lotniczego cargo w Polsce bez wątpienia docenią firmy dystrybucyjne rozwijające swój biznes na poziomie zarówno pan-europejskim, jak i regionalnym.

Cała firma pod jednych dachem

Prologis Park Nadarzyn II to inwestycja kluczowa dla dalszego rozwoju regionu, o bardzo dużej powierzchni i możliwości dostosowania do rożnego typu działalności. Na działce można wybudować budynki magazynowo-produkcyjne z reprezentacyjnymi biurami o łącznej powierzchni nawet 117 000 metrów kwadratowych. To idealne miejsce na stworzenie nowoczesne siedziby firmy produkcyjnej, dystrybucyjnej czy logistycznej, która obsługuje zarówno lokalny rynek, jak i całą Polskę oraz rynki międzynarodowe. Prologis przewiduje, że najemcy uzyskają dostęp do nieruchomości już w pierwszej połowie 2026 roku.

Projekty build-to-suit

Prologis stale poszerza swoje portfolio obiektów typy build-to-suit (BTS). Obecnie buduje magazyn i biuro na miarę dla InPost o powierzchni 11 500 metrów kwadratowych w Prologis Park Ruda Śląska. W ubiegłym roku oddał do użytku obiekt magazynowo-biurowy typu BTS o powierzchni 12 800 metrów kwadratowych dla wiodącego producenta i dystrybutora chemii budowlanej, na terenie Prologis Park Wrocław V. Ponadto Prologis oferuje ponad 100 hektarów w strategicznie położonych lokalizacjach, na których może łącznie wybudować ponad pół miliona metrów kwadratowych szytej na miarę nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej.

– Siestrzeń jest strategicznym węzłem logistycznym w regionie i atrakcyjnym miejscem dla klientów, którzy szukają doskonale położonej, nowoczesnej i ekologicznej powierzchni logistycznej, która będzie w pełni odpowiada na ich potrzeby. Budując nowe obiekty magazynowo-produkcyjne typu BTS od podstaw będziemy mogli dokładnie zaplanować, zagospodarować i optymalnie wykorzystać przestrzeń co do jednego metra. W procesie tworzenia budynków będziemy wspierać naszych partnerów na każdym kroku – od określenia specyfikacji obiektu i uzyskanie odpowiednich pozwoleń przez budowę aż po przekazanie lokalu i kwestie związane z własnością. Śmiało mogę zaryzykować stwierdzenie, że jesteśmy partnerem, który daje 100% pewność wywiązywania się z umów i realizacji inwestycji w granicach ustalonego przez strony budżetu – powiedziała Kamila Pruk, capital deployment director w Prologis.

W procesie projektowanie magazynów typu BTS, Prologis oferuje nie tylko wiedzę i doświadczenie, które przekładają się na doskonałe dopasowanie inwestycji do indywidualnych potrzeb klientów, ale przede wszystkim bezkonkurencyjną gwarancję terminowego wywiązania się umów.

Źródło: Prologis

Czytaj także:
Panattoni sprzedało realizację dla e-commerce w Poznaniu
Prologis Park Ruda Śląska zyskuje kolejne powierzchnie
7R wraz z WOOD & Company inwestują w powierzchnie logistyczne na Pomorzu

Zaloguj się by skomentować