Zaloguj się

DPD Polska z największą flotą elektrycznych rowerów cargo

DPD Polska z największą flotą elektrycznych rowerów cargo DPD Polska / Geopost

DPD Polska doskonale zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z tego ekologicznego środka transportu jakim jest rower, czego dowodem jest posiadanie największej floty rowerów cargo, która liczy już blisko 100 pojazdów. Firma od czterech lat konsekwentnie rozwija ten sposób dostaw przesyłek, który funkcjonuje obecnie już w 25 miastach.

Elektryczne rowery cargo – odpowiedź na potrzeby miejskiej logistyki

Elektryczne rowery cargo to odpowiedź na wyzwania związane z dostawami w zatłoczonych centrach miast. Dzięki nim kurierzy mogą sprawnie manewrować po wąskich uliczkach i strefach zamkniętych dla ruchu samochodowego. To rozwiązanie jest szczególnie efektywne w gęsto zaludnionych obszarach, gdzie tradycyjne pojazdy mają ograniczone możliwości poruszania się.

– Nie ustajemy w dążeniu do realizacji celu NET-ZERO 2040, czego dowodem jest właśnie wdrożenie dostaw rowerowych w kolejnych polskich miastach. Flota jedno-, a właściwie trójśladów, bo rowery cargo są trzykołowe, świetnie wpisuje się w miejską przestrzeń, ograniczając emisję hałasu czy spalin. Ponadto nad tradycyjnymi autami rowery mają tę przewagę, że mogą poruszać się po strefach wydzielonych, zamkniętych czy obszarach trudno dostępnych dla samochodów, a to ma wpływ na efektywność działań kurierów – przyznaje Maksymilian Pawłowski, kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej w DPD Polska.

Ekologiczne i efektywne

Wprowadzenie elektrycznych rowerów cargo to nie tylko odpowiedź na potrzeby lokalnych społeczności, ale także istotny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju. Rowery te są częścią strategii niskoemisyjnej logistyki miejskiej, co przyczynia się do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń powietrza. Dodatkowo, są one znacznie cichsze niż tradycyjne pojazdy spalinowe, co pozytywnie wpływa na ogólny poziom hałasu w miastach.

Miasta, obsługiwane przez elektryczne rowery cargo DPD

Obecnie doręczenia rowerowe przesyłek prowadzone są przez DPD flotą blisko 100 rowerów w 25 miastach (Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Lublin, Wałbrzych, Opole, Pabianice, Rzeszów, Inowrocław, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Toruń, Olsztyn, Koszalin, Kalisz, Sopot, Kielce, Radom, Tarnów, Bydgoszcz).

Bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwo jest najważniejsze - z tego założenia wychodzimy każdego dnia, prowadząc naszą działalność operacyjną i dostarczając setki tysięcy paczek do naszych klientów. Mając możliwość obserwacji różnych sytuacji w ruchu poprzez naszych kurierów, w tym tych korzystających z rowerów cargo, chcielibyśmy pozytywnie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i kultury jazdy na rowerach w miastach. Dlatego zapraszamy na naszą stronę Rowerem z DPD, na której znajdziecie wskazówki jak bezpiecznie poruszać się na rowerze.

Źródło: DPD Polska

Czytaj także:
Polskie firmy zamierzają powiększyć floty pojazdów
Kielce z flotą elektrycznych rowerów cargo DPD Polska
Elektromobilność najlepiej sprawdza się w logistyce miejskiej 

Zaloguj się by skomentować