Zaloguj się

City Logistics Warsaw VII w pełni skomercjalizowany

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Panattoni wynajął ponad 5 200 m kw. powierzchni firmie Polpack Zeus, specjalizującej się w produkcji oraz dystrybucji nowoczesnych rozwiązań do pakowania. Tym samym City Logistics Warsaw VII przy ul. Bukowieckiej w Warszawie został już w całości wynajęty.

Polpack Zeus, będący częścią irlandzkiej grupy Zeus, zdecydował się na wynajęcie powierzchni w City Logistics Warsaw VII ze względu na jej doskonałe położenie w pobliżu centrum miasta oraz łatwy dostęp do głównych tras komunikacyjnych.

–  To strategiczna lokalizacja, która gwarantuje wyższą efektywność operacyjną i wspiera nasze ambitne plany rozwoju jako wiodącego dostawcy i producenta maszyn oraz materiałów opakowaniowych dla branż food, industrial czy rolniczej. Nowy obiekt pozwoli nam nie tylko optymalizować logistykę, ale również zwiększyć produkcję maszyn pakujących. Do tego znajduje się niedaleko dotychczasowej siedziby firmy, przez co czas dojazdu pracowników nie zmieni się znacząco –  wyjaśnia Kamil Woliński, Country Manager, Polpack Zeus.

W ramach nowej powierzchni w Warszawie firma skonsoliduje różne działy – będzie prowadzić centralny magazyn, dział produkcji owijarek do palet oraz serwis, a także nowoczesne biuro (blisko 500 m kw. na dwóch poziomach) i showroom. Start działalności w nowym miejscu zaplanowano na styczeń 2025 roku. Stanie się ono także głównym hubem logistycznym grupy Zeus w tej części Europy.

– Jesteśmy dumni, że mogliśmy przyciągnąć tak znaczącego najemcę jak Polpack Zeus, który w pełni docenia potencjał i standardy naszego nowego obiektu miejskiego  – mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni Panattoni i dodaje – City Logistics Warsaw VII to nowoczesna przestrzeń logistyczna, która odpowiada na rosnące wymagania rynku dzięki świetnej lokalizacji oraz zastosowanym rozwiązaniom, w tym również ekologicznym.

Deweloper przygotuje w obiekcie posadzki pod wózki indukcyjne oraz zainstaluje panele fotowoltaiczne, co – obok innych rozwiązań termoizolacyjnych oraz energooszczędnych - podniesie efektywność energetyczną budynku. Ograniczono w nim także – o blisko 65% w stosunku do średniego modelu - zużycie wody. Inwestycja przeszła certyfikację środowiskową na poziomie BREEAM Excellent.

Panattoni do tej pory dostarczyło w Warszawie ponad 142 000 m kw. powierzchni w segmencie parków miejskich, a kolejne 88 000 m kw. takiej powierzchni ma w budowie. W całej Polsce portfolio miejskich inwestycji Panattoni zbliża się do 600 000 m kw. Tego typu obiekty cieszą się dużą popularnością wśród najemców ze względu na swoją lokalizację w pobliżu centrum miast, możliwość dostosowania do różnorodnych potrzeb najemców oraz stosowane w nich zaawansowane rozwiązania ekologiczne i technologiczne.

Źródło: Panattoni

Czytaj także:
DB Logistic zwiększa powierzchnię w SEGRO Logistics Park Gliwice
Panattoni sprzedało realizację dla e-commerce w Poznaniu
Maxprint przedłuża umowę w MLP Pruszków II

Zaloguj się by skomentować