Zaloguj się

L'Oreal Warsaw Plant i FM Logistic przedłużają 17-letnią współpracę

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

L'Oréal Warsaw Plant, jeden z najważniejszych zakładów produkcyjnych Grupy L'Oréal, oraz FM Logistic, globalny operator logistyczny, przedłużyli kontrakt na kolejne 4 lata. Jest to kontynuacja rozpoczętej 17 lat temu współpracy.

Obsługa logistyczna L'Oréal odbywa się w centrum dystrybucyjnym FM Logistic w Błoniu pod Warszawą, które rozpoczęło działalność w grudniu 2007 roku. Centrum oferuje kompleksowe usługi logistyczne dla klientów z branży farmaceutycznej i kosmetycznej. To właśnie L'Oréal Warsaw Plant został pierwszym klientem magazynu w Błoniu wiele lat temu.

Warszawska fabryka L'Oréal produkuje 430 milionów kosmetyków rocznie, takich jak szampony, balsamy do ciała, toniki, wody micelarne, dezodoranty i farby do włosów. Kosmetyki produkowane pod Warszawą są dystrybuowane do krajów europejskich, a także poza Europę. Centrum w Błoniu pełni funkcję międzynarodowego hubu dla fabryk L'Oréal z Polski, Niemiec i Belgii. - L'Oréal Warsaw Plant jako jedna z największych fabryk kosmetyków potrzebuje partnera, który szybko reaguje na wszystkie potrzeby biznesowe, ale także jest w stanie wspierać nas w realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Cieszę się, że również w tym obszarze możemy liczyć na FM Logistic, wierzę, że kolejne lata naszej współpracy będą obfitowały w ciekawe, wspólne projekty - mówi Piotr Środa, Kierownik Działu Przepływu Towarów w L'Oréal Warsaw Plant.

FM Logistic z roku na rok poszerzało zakres usług świadczonych na rzecz L'Oréal Warsaw Plant. Obecnie obejmuje on kompleksową obsługę logistyczną: magazynowanie wyrobów gotowych oraz konfekcjonowanie, przeładunek i co-packing. Aby zoptymalizować i poprawić efektywność operacji magazynowych, FM Logistic zainwestowało w regały o podwójnej głębokości. - Dynamiczne dostosowywanie się do wymagań współczesnego rynku pozwala nam elastycznie reagować na potrzeby naszych klientów i wspierać L'Oréal Warsaw Plant w utrzymaniu wiodącej pozycji rynkowej. Relacje oparte na zrozumieniu i zaufaniu są ważnym elementem naszej współpracy i bardzo się cieszę, że przed nami kolejny etap. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania - mówi Aneta Peczka, Key Account Manager w FM Logistic CE.

L'Oréal Warsaw Plant to jedyny zakład w Polsce należący do światowego lidera branży kosmetycznej - Grupy L'Oréal. Od 27 lat produkuje w Polsce kosmetyki dla marek z portfolio L'Oréal, takich jak Garnier, L'Oréal Paris, Mixa, Maybelline czy Lascad.

Źródło: FM Logistic Central Europe

Czytaj także:
Praktyczne aspekty i korzyści współpracy z dostawcą usług co-packingowych
Partnerstwo FM Logistic i Clarins na skalę europejską
Speedmail kontynuuje współpracę z Kolejami Mazowieckimi

Zaloguj się by skomentować