Zaloguj się

Nowoczesne paleciaki elektryczne: co warto wiedzieć?

Nowoczesne paleciaki elektryczne zrewolucjonizowały branżę przemysłową i magazynową. Są dobrze przystosowane do intensywnych zadań wykonywanych z dużą częstotliwością. W przeciwieństwie do wózków ręcznych nie wymagają używania siły własnych mięśni. Ponadto mają dużą liczbę funkcji ułatwiających codzienną pracę magazyniera. Sprawdź, co warto wiedzieć o nowoczesnych paleciakach elektrycznych.

Nowoczesne paleciaki elektryczne - odpowiedź na potrzeby współczesnego przedsiębiorcy
Paleciak elektryczny to z pozoru niezbyt funkcjonalne urządzenie. Służy przecież wyłącznie do transportowania ładunków. Jednak czy jego rolę można sprowadzić wyłącznie do „dźwigania” towaru? Zdaniem wielu wózki paletowe zasilane elektrycznie odgrywają kluczową rolę w prawidłowym działaniu firmy. Docierają wszędzie tam, gdzie nie da się wjechać wózkiem widłowym. Cechują się kompaktowym rozmiarem, jednak mimo niewielkich gabarytów mają udźwig w zakresie od 1 do nawet 3 ton. Umożliwiają szybkie i sprawne rozładowanie ładunku bez konieczności zdobywania uprawnień. Wyróżniają się łatwością obsługi i mogą przemieszczać się z prędkością nawet do 19,9 km/h.

Gdzie sprawdzą się nowoczesne paleciaki elektryczne?
W ofercie producentów nowoczesnych paleciaków elektrycznych znajdziesz duży wybór wózków dopasowanych do potrzeb różnych przedsiębiorstw. Linia Toyota BT Levio obejmuje modele lekkie i kompaktowe BT Levio Seria W przeznaczone do używania na niewielkiej przestrzeni, oraz większe wózki z platformą lub siedziskiem dla operatora, np. BT Levio Seria P lub BT Levio Seria R. Te pierwsze doskonale nadają się do przewożenia towaru na nieduże odległości. Idealnie spisują się w sklepach zajmujących się sprzedażą detaliczną, supermarketach czy we wnętrzu pojazdów dostawczych. Z kolei większe modele, przemieszczające się z dość dużą prędkością, sprawdzą się w magazynach i na halach produkcyjnych, gdzie potrzebna jest duża wydajność i szybkie tempo transportu.

Czym są zasilane obecnie produkowane paleciaki elektryczne?
Większość producentów wózków widłowych wciąż wykorzystuje w swoich pojazdach klasyczne akumulatory kwasowo-ołowiowe. Mimo że zapewniają one pełen zasięg elektryczny, cechują się bardzo długim czasem ładowania i stosunkowo krótką żywotnością. Wymagają też wygospodarowania osobnego pomieszczenia przeznaczonego do uzupełniania poziomu energii baterii oraz systematycznego dolewania elektrolitu.

Alternatywą dla opisywanych modeli są innowacyjne akumulatory litowo-jonowe wykorzystywane w nowoczesnych elektrycznych wózkach widłowych m.in. przez firmę Toyota Forklifts. Do pełnego naładowania potrzebują nieco ponad godzinę, jednak krótki czas ładowania to tylko jedna z ich zalet. Dodatkowo nie wymagają konserwacji i zapewniają ponad trzykrotnie dłuższy cykl życia niż ich kwasowo-ołowiowe odpowiedniki. Dają też możliwość ładowania okazjonalnego i nie emitują szkodliwych substancji.

Nowoczesne paleciaki elektryczne to innowacyjne urządzenia zaprojektowane z myślą o wydajności pracy i wygodzie operatora. Stanowią nieodłączny element przedsiębiorstwa dążącego do rozwoju działalności i zwiększania liczby odbiorców.

 

Ostatnio zmieniany w środa, 12 czerwiec 2024 11:44
Zaloguj się by skomentować