Zaloguj się

Elektryczne rowery cargo DPD Polska obsługują klientów już w 25 miastach

Elektryczne rowery cargo DPD Polska obsługują klientów już w 25 miastach DPD Polska

Tarnów, Opole, Rzeszów, Radom - to kolejne miasta, w których kurierzy DPD Polska dostarczają przesyłki przy pomocy elektrycznych rowerów cargo. Tym samym liczba aglomeracji, w których funkcjonuje ten sposób realizacji dostaw, zwiększyła się do ponad dwudziestu.

Dostawy przesyłek elektrycznymi rowerami cargo DPD Polska realizuje już od 4 lat. Pojazdy te funkcjonują przy DPD Pickup Oddziałach Miejskich, stanowiących lokalne centra dystrybucyjne w sercach miast i są istotnym elementem realizacji zrównoważonej strategii DPD Polska w zakresie niskoemisyjnych dostaw. W gęsto zaludnionych obszarach centrów aglomeracji, rowery cargo są doskonałym rozwiązaniem. Nie generują spalin i hałasu, są przyjazne dla środowiska i mieszkańców, dlatego DPD Polska nieustannie rozwija swoją flotę rowerową. Kolejne jednoślady trafiły do Tarnowa, Opola, Rzeszowa i Radomia. W efekcie kurierzy DPD korzystający z rowerów działają już w 25 miastach w całej Polsce.

– Nie ustajemy w dążeniu do realizacji celu NET-ZERO 2040, czego dowodem jest właśnie wdrożenie dostaw rowerowych w kolejnych polskich miastach. Flota jednośladów świetnie wpisuje się w miejską przestrzeń, ograniczając emisję hałasu czy spalin. Ponadto nad autami rowery mają tę przewagę, że mogą poruszać się po strefach wydzielonych, zamkniętych czy obszarach trudno dostępnych dla samochodów, a to ma wpływ na efektywność dostaw ostatniej mili – przyznaje Maksymilian Pawłowski, kierownik komunikacji korporacyjnej w DPD Polska.

Oddział w Tarnowie ma w swoim zasięgu 70 000 potencjalnych klientów. Znajduje się w dogodnej lokalizacji Tarnowa, przy ulicy Powstańców Warszawy 40 i od niedawna wspierany jest flotą rowerową.

– Długo myśleliśmy nad uruchomieniem rowerów cargo w Tarnowie, a rozwój dostaw w centrum miasta sprawił, że jest to właściwy moment. Dzięki temu mieszkańcy Tarnowa, którzy są w pobliżu centrum mogą zobaczyć i doświadczyć, jak funkcjonuje ten środek transportu w praktyce – podsumowuje Małgorzata Piątkiewicz, kierownik oddziału DPD w Tarnowie.

Oddział w Opolu swoim zasięgiem obejmie aglomeracje opolską z ponad 300 000 odbiorców. Główny Odział Miejski DPD Pickup znajduje się na ul. Ozimskiej 53/9.

–  Opole ma swoją specyfikę związaną z historyczną zabudową centrum miasta, dlatego ruch samochodowy jest tutaj utrudniony. W naszym przypadku zadecydowały względy praktyczne – szybkość operowania i wygoda. Mieszkańcy z entuzjazmem powitali ten środek transportu, co było widać w mediach społecznościowych –  zauważa Edward Babik, kierownik oddziału DPD w Opolu.

Oddział w Rzeszowie w Rudna Mała 42C, 36-60 Głogów Małopolski pozwoli na obsługę ponad 420 000 klientów.

–  Rzeszów to duże, blisko 200 tys. miasto, które przy tej skali działania wymagało wprowadzenia czegoś nowego w zakresie logistyki miejskiej. Rowery cargo to nie tylko odpowiedź na potrzeby kurierów, ale też postulaty mieszkańców oczekujących bardziej zrównoważonej logistyki miejskiej – dodaje Kamil Jazłocki, kierownik oddziału w Rzeszowie.

W zasięgu niedawno otwartego oddziału w Radomiu przy ul. Grobickiego 40 znajduje się blisko 300 000 klientów. Oddział Miejski DPD Pickup, z którego operują rowery cargo, znajduje się w dogodnej lokalizacji Słowackiego 100 w Radomiu.

– Dużo zmieniamy w obszarze naszego działania, bo i Radom się zmienia. Jeszcze kilka miesięcy temu otworzyliśmy nowy oddział o wyższych parametrach operacyjnych oraz wprowadzaliśmy samochody elektryczne do obsługi centrum miasta. Będąc konsekwentnym w naszym działaniu, przyszedł czas na rowery cargo jako efektywne rozwiązanie logistyki ostatniej mili – podsumowuje Jarosław Strzałkowski, kierownik oddziału DPD w Radomiu.

Rowery cargo to w DPD Polska istotny element działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wraz z siecią DPD Pickup, która liczy ponad 27 000 punktów i automatów paczkowych w Polsce, tworzy gęstą sieć Geopost składającą się z ponad 110 000 punktów w całej Europie.

Źródło: DPD Polska

Czytaj także:
Polskie firmy zamierzają powiększyć floty pojazdów
Kielce z flotą elektrycznych rowerów cargo DPD Polska
Elektromobilność najlepiej sprawdza się w logistyce miejskiej 

Zaloguj się by skomentować