Zaloguj się

Kolejne zamówienie na autobusy wodorowe

Solaris Bus & Coach otrzymał kolejne zamówienie na autobusy wodorowe. Tym razem bezemisyjne Solarisy w łącznej liczbie 15 sztuk wzmocnią flotę transportu publicznego w niemieckim mieście Gummersbach. Napędzane energią pochodzącą z wodoru Urbino 12 hydrogen zostaną dostarczone do klienta w 2025 roku.

Niemiecki przewoźnik Oberbergische Verkehrgesellschaft (OVAG) zamówił 15 autobusów wodorowych marki Solaris. Pojazdy wzmocnią flotę transportu publicznego w niemieckim mieście Gummersbach. To kolejny krok w kierunku zrównoważonej i ekologicznej mobilności na rynku niemieckim realizowany dzięki pojazdom marki Solaris. Kontrakt zostanie zrealizowany w 2025 roku.

– Tak duże zainteresowanie wodorowymi autobusami marki Solaris jest potwierdzeniem globalnych zmian w miejskiej mobilności. Cieszę się, że kolejne miasta inwestują w zrównoważony rozwój transportu publicznego, który jest jednym z nielicznych obszarów realnie gotowych do wypełnienia misji neutralności emisji. Cieszę się, że pojazdy naszej marki są symbolem tej zmiany – powiedział Olivier Michard, Członek Zarządu firmy Solaris ds. Sprzedaży i Marketingu.

Zamówienie obejmuje 15 autobusów Solaris Urbino 12 hydrogen z nowoczesnymi ogniwami paliwowymi o łącznej mocy 70 kW. Wodorowe Solarisy wyposażone będą w baterie trakcyjne Solaris High Power, wspomagające ogniwo paliwowe w chwilach największego zapotrzebowania na energię elektryczną. Jednostką napędową pojazdów będzie elektryczny silnik centralny o mocy 160 kW. Zamówione Urbino hydrogen będą ogrzewane za pomocą pompy ciepła.

Solaris Bus & Coach pozostaje liderem w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań e-mobilności z najszerszą ofertą pojazdów emisyjnych spośród wszystkich producentów w Europie. Zamówienia na pojazdy wodorowe marki Solaris spływają z kolejnych europejskich rynków, także z rynku niemieckiego – tylko w ostatnich miesiącach producent otrzymał zamówienie na modele Urbino hydrogen z Frankfurtu, Essen, Kolonii czy Gross-Gerau.

Źródło: Solaris Bus & Coach sp. z o.o.

Czytaj także:
Armir testuje elektryczne ciężarówki
Wodorowe autobusy dla Île-de-France Mobilites
ORLEN z akredytacją dla badań wodoru jakości automotive

Zaloguj się by skomentować