Zaloguj się

Kuehne+Nagel uruchamia wysoce zautomatyzowane rozwiązanie logistyczne dla Wacker Neuson

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Kuehne+Nagel otworzyło nowe centrum logistyki kontraktowej w Nadrenii-Palatynacie. Na powierzchni logistycznej o wielkości około 55 000 mkw., firma zapewnia dostawy części zamiennych dla Grupy Wacker Neuson z Mülheim-Kärlich na całym świecie. Ten wiodący producent lekkiego i kompaktowego sprzętu od dziewięciu lat ufa rozwiązaniom logistycznym Kuehne+Nagel w zakresie części zamiennych.

Nowe centrum dystrybucyjne stworzy 120 miejsc pracy. Pracownicy będą wspierani przez asystentów "goods-to-person": Flota ponad 30 robotów obejmie magazynowanie i zbieranie produktów oraz ich transport z półek bezpośrednio do pracowników na stanowiskach kompletacji. Dzięki czujnikom, kamerom i algorytmom, autonomiczne roboty mobilne są w stanie pracować w trzech wymiarach i niezależnie poruszać się w dynamicznym środowisku, rozpoznając przeszkody i automatycznie dostosowując swoją trasę.

W ten sposób magazynowanych i wysyłanych jest ponad 100 000 różnych części zamiennych do lekkich i kompaktowych urządzeń. Sprzęt i ustanowione procesy pozwalają na elastyczne rozszerzenie działalności w celu uzyskania dostępu do dalszego potencjału w zakresie dystrybucji części zamiennych w nadchodzących latach.

– Kuehne+Nagel i Wacker Neuson reprezentują dwie kultowe marki na rynku z łączną historią ponad 300 lat – powiedział Gianfranco Sgro, Executive Vice President Contract Logistics and Integrated Logistics w Kuehne + Nagel International AG. – Podjęliśmy wyzwanie naszego klienta na nadchodzące lata i stworzyliśmy podstawę dla usług posprzedażowych, aby wspierać rosnącą penetrację rynku.

– Dzięki otwarciu tego najnowocześniejszego centrum dystrybucyjnemu i działalności naszego zaufanego partnera Kuehne+Nagel, tworzymy nasz biznes części zamiennych i usług na przyszłość. Jesteśmy partnerem naszych klientów przez cały cykl eksploatacji urządzeń i tworzymy trwałe relacje, wykraczające poza samą sprzedaż maszyn i lekkiego sprzętu – komentuje Andrew Voigt, dyrektor zarządzający Wacker Neuson Aftermarket & Services GmbH.

Źródło: Kuehne+Nagel

Czytaj także:
DSV dostarcza kolejną transzę amerykańskiego uzbrojenia dla Wojska Polskiego
Kuehne+Nagel z nowym centrum logistyki drogowo-morskiej w Gdańsku
DB Schenker zwiększa ilość połączeń liniowych z Niemcami

Zaloguj się by skomentować