Zaloguj się

CTP kupuje 8,5 ha gruntów pod rozbudowę CTPark Warsaw West

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Deweloper CTP zakupił działkę inwestycyjną o powierzchni 85 000 mkw. w podwarszawskiej gminie Wiskitki. Nabycie terenu, zlokalizowanego w bliskim sąsiedztwie – zaledwie 10 km (10 min jazdy) od planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego, pozwoli firmie rozbudować kompleks CTPark Warsaw West o dodatkowe 36 000 mkw. przestrzeni najmu. Za koordynację procesu zakupu nowego gruntu odpowiadała agencja doradcza JLL.

To dla CTP druga w tym roku transakcja nabycia gruntów w aglomeracji warszawskiej – w kwietniu firma poinformowała o pozyskaniu terenów pod realizację parków biznesowych w Jankach i Nowym Koniku. Dodatkowo, w mazowieckim portfolio, inwestor ma aktualnie pięć inwestycji przemysłowo-logistycznych o łącznej, docelowej powierzchni najmu 659 000 mkw. Są one na różnym etapie procesu deweloperskiego – ponad 45 proc. z nich jest już gotowe do użytkowania. To między innymi około 61 000 mkw. w ramach wspomnianego CTPark Warsaw West. 

CTPark Warsaw West to nasza największa inwestycja w polskim portfelu. Dzięki nabyciu kolejnego gruntu powiększymy ją docelowo do 279 000 mkw. Celem rozbudowy parku jest stworzenie prawdziwego hubu biznesowego. Ta lokalizacja ma szansę stać się centrum współpracy i wymiany know-how dla firm z różnych sektorów: 3PL, automotive, przemysłu, handlu czy logistyki. Sprzyjać temu będzie projekt budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, stanowiącego węzeł transportowy dla ruchu lotniczego, kolejowego i drogowego wyjaśnia Bogi Gabrovic, Director of Client Relations & Corporate Affairs w CTP Polska.

Już teraz gmina Wiskitki jest strategicznie ważna dla krajowego i międzynarodowego transportu – leży w pobliżu autostrady A2, która łączy Warszawę z Poznaniem i Berlinem. Region ma potencjał do rozwoju kolejnych projektów infrastrukturalnych i tworzenia nowych miejsc pracy. Według danych GUS, powyżej 60 proc. mieszkańców tego regionu jest w wieku produkcyjnym.

Grunty w gminie Wiskitki posiadają bardzo duży potencjał inwestycyjny, dzięki sąsiedztwu węzła autostrady A2 oraz bliskości aglomeracji warszawskiej. Spodziewamy się, że w najbliższych latach planowana w okolicy inwestycja Centralnego Portu Komunikacyjnego przełoży się na  wzrost atrakcyjności tego regionu. Niewątpliwie już dziś jest to jedna z najlepiej rozwijających się lokalizacji,  która  niebawem zapewni CTP  zainteresowanie najwyższej klasy najemców mówi Marcin Bieniasz, Senior Land Transactions Consultant w Dziale Powierzchni Magazynowo - Przemysłowych, JLL.

Obecnie, w ramach CTPark Warsaw West, w budowie jest ponad 110 000 mkw. Według harmonogramu przestrzenie te zostaną dostarczone na rynek w ostatnim kwartale 2024 roku, a pozostałe dwa budynki  deweloper jest w stanie oddać do użytkowania w 2025. Jednym z dotychczasowych najemców podwarszawskiego parku biznesowego jest Raben. W ramach największej w ubiegłym roku transakcji na polskim rynku magazynowo-logistycznym firma wynajęła 110 000 mkw. powierzchni na swój 36 oddział w kraju.

Decyzja o nabyciu działki inwestycyjnej pod rozbudowę kompleksu jest reakcją na silne zainteresowanie biznesu lokowaniem operacji logistyczno-produkcyjnych w województwie mazowieckim, jak i tej konkretnej inwestycji. Wpisuje się też w strategię Grupy CTP. Zgodnie z nią firma chce przeznaczać 300 mln euro rocznie na dalszy rozwój biznesu w Polsce.

Źródło: CTP

Czytaj także:
Accolade umacnia pozycję w Szczecinie zwiększając portfolio magazynowe
Industrial Park Poland by Hillwood z nowym układem drogowym
Panattoni z finansowaniem na park w Zgierzu. Ponad 23 mln euro od PKO Banku Polskiego

Zaloguj się by skomentować