Zaloguj się

GXO rozwija strategię humanoidalną, ogłaszając wielofazową inicjatywę badawczo-rozwojową z firmą Apptronik

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

GXO ogłosił dzisiaj, że wspólnie z producentem robotów Apptronik prowadzi program weryfikacji koncepcji na wczesnym etapie jej rozwoju. Współpraca ta stanowi kolejny kamień milowy w strategii GXO mającej na celu rozwój innowacji humanoidalnych poprzez współpracę z programistami, aby pomóc im w kształtowaniu prototypów w celu spełnienia zmieniających się wymagań branży logistycznej

– Cieszymy się z możliwości współpracy z firmą Apptronik w celu opracowania ich humanoidalnego robota obsługiwanego za pomocą sztucznej inteligencji – powiedział Adrian Stoch, dyrektor ds. automatyzacji w GXO – Apollo ma ogromny potencjał, aby dodać wartość w całym magazynie, w tym w najbardziej pracochłonnych procesach operacyjnych. Tego rodzaju robotyka zmniejsza ilość powtarzalnych czynności i poprawia bezpieczeństwo, jednocześnie pozwalając pracownikom skupić się na działaniach o wyższej wartości dodanej. W miarę postępów w naszej podróży badawczo-rozwojowej z firmą Apptronik, będziemy również oceniać dalsze możliwości zastosowania tej technologii.

Przemysłowy robot humanoidalny Apptronik jest robotem ogólnego przeznaczenia ma 1,76 wzrostu, może unieść 25kg i działa na wymiennych bateriach, które są skonfigurowane tak, aby zapewnić mu najwyższy czas pracy spośród wszystkich robotów humanoidalnych. Apollo jest napędzany siłownikami liniowymi, które naśladują mechanikę ludzkich mięśni i zapewniają pełen zakres mobilności. Unikalna architektura kontroli siły i elastyczny obwód strefy bezpieczeństwa pozwalają Apollo bezpiecznie pracować wśród ludzi i bezpośrednio z nimi. Firmy wspólnie oceniają ogólną wydajność robota w warunkach laboratoryjnych, aby jeszcze lepiej dopracować model sztucznej inteligencji Apptronik przed wdrożeniem technologii w amerykańskim centrum logistycznym.   

– Naszą misją jest budowanie wszechstronnych robotów, które mogą wykonywać pracę w rzeczywistych zastosowaniach - od dużych, potężnych ruchów, takich jak transport pudeł i pojemników, po małe, precyzyjne, takie jak wybieranie pojedynczych przedmiotów lub skanowanie kodów kreskowych. Właśnie dlatego współpracujemy z liderem technologicznym GXO, aby optymalizować operacje logistyczne i tworzyć jeszcze bardziej bezpieczne i atrakcyjne miejsca pracy dzięki Apollo. Dwie fazy tego programu badawczo-rozwojowego stanowią istotne kroki w kierunku uruchomienia innowacyjnego, skalowalnego rozwiązania automatyzacji dla GXO –  powiedział Jeff Cardenas, współzałożyciel i dyrektor generalny Apptronik.

Apptronik jest już drugą firmą, z którą GXO współpracuje w zakresie robotów humanoidalnych. GXO jako lider w dziedzinie automatyzacji magazynów i pionier w dziedzinie automatyzacji opartej na sztucznej inteligencji w 2023 r. zwiększyło całkowitą liczbę jednostek automatyki magazynowej o około 50% rok do roku i przetestowało szeroką gamę nowych rozwiązań sprzętowych i programowych, w tym robotykę opartą na sztucznej inteligencji i pojazdy autonomiczne.

Źródło: GXO Logistics

Czytaj także:
Kuehne+Nagel uruchamia wysoce zautomatyzowane rozwiązanie logistyczne dla Wacker Neuson
GXO wdraża nowe rozwiązanie dla robotyki magazynowej na dużą skalę
Przyszłość branży logistycznej pod znakiem robotyzacji i automatyzacji – podsumowanie targów MODERNLOG i konferencji Smart Warehouse 2024

Zaloguj się by skomentować