Zaloguj się

Renault Trucks T E-Tech laureatem plebiscytu Fleet Derby 2024  

Renault Trucks Gama T E Tech wygrał w kategorii Samochody ciężarowe przyjazne środowisku: Samochody o DMC powyżej 3,5 tony z napędem alternatywnym. Nagrodę odebrał: Tomasz Wykrota, Dyrektor Produktu i Marketingu, Renault Trucks Polska. Uroczysta gala wręczenia nagród flotowych w ramach 13. edycji plebiscytu Fleet Derby 2024 odbyła się 19 czerwca. Podczas wydarzenia, które miało miejsce w klubie Aviator w Airport Hotel Okęcie w Warszawie, uhonorowano 41 laureatów. Głosowanie w plebiscycie trwało ponad pół roku, za pośrednictwem strony internetowej www.fleetderby.pl. Organizatorem plebiscytu była redakcja miesięcznika „Fleet”.

Fleet Derby 2024 to prestiżowy plebiscyt, który od trzynastu lat prezentuje i promuje produkty oraz usługi kształtujące rynek motoryzacyjny, flotowy i elektromobilności. Celem plebiscytu jest wyróżnienie tych, którzy mają realny wpływ na rozwój branży. W tegorocznej edycji plebiscytu, organizowanej przez redakcję miesięcznika „Fleet”, wprowadzono nowe kategorie związane z elektromobilnością oraz technologiami cyfrowymi dla flot, odpowiadając tym samym na współczesne wyzwania rynku.

Plebiscyt trwał ponad pół roku, od grudnia 2023 do czerwca 2024, i odbywał się on-line za pośrednictwem strony www.fleetderby.pl. W plebiscycie głosowali m.in. fleet managerowie, osoby odpowiedzialne za politykę samochodową, zakupową i finansową w firmach. Uczestnicy mogli głosować w 41 kategoriach, z których największym zainteresowaniem cieszyły się te związane z elektromobilnością i technologiami cyfrowymi, jak m.in.: „Technologie wspierające zarządzanie i obniżające koszty funkcjonowania floty”, „Aplikacja mobilna”, „Samochody elektryczne” oraz „Multifunkcyjne karty do ładowania”.

Plebiscyt Fleet Derby 2024 spotkał się z ogromnym zainteresowaniem – oddano 250 000 potwierdzonych głosów, co świadczy o jego rosnącej popularności i uznaniu w branży. Do tegorocznej edycji przystąpiło 54 firmy, które łącznie zgłosiły 117 produktów i usług flotowych w różnych kategoriach:

  • Mobilność, Transport, Logistyka – 34 nominowanych w 10 kategoriach
  • Elektromobilność – 16 nominowanych w 8 kategoriach
  • Technologie cyfrowe – 25 nominowanych w 7 kategoriach
  • Produkt/ Usługa Flotowa – 40 nominowanych w 15 kategoriach
  • Ekomarka Flotowa – 2 nominowanych

– Renault Trucks Gama T E-Tech to pojazd zeroemisyjny, który jest dowodem na dojrzałość naszej elektrycznej technologii. Jest to realne, dostępne już dzisiaj rozwiązanie, które zmienia oblicze transportu ciężarowego. Produkowany seryjnie elektryczny ciągnik siodłowy oferuje wszystkie zalety elektromobilności, pozwalając redukować emisję CO2 i znaczne ograniczać hałas, co przyczynia się do poprawy jakości życia w miastach. Nasza misja w Renault Trucks Polska polega na tworzeniu zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań transportowych, które odpowiadają na wyzwania współczesności. Wyróżnienie, które dziś odbieram, jest wyrazem uznania dla całego zespołu, który z pasją i zaangażowaniem pracuje nad wprowadzaniem na rynek pojazdów takich jak Gama T E-Tech. Dziękuję wszystkim za oddane głosy! Nagroda Fleet Derby 2024 jest dla nas motywacją do dalszego rozwoju i wdrażania kolejnych innowacji w segmencie pojazdów ciężarowych – podkreśłił Tomasz Wykrota, Dyrektor Produktu i Marketingu, Renault Trucks Polska, odbierając nagrodę.

Źródło: Renault Trucks

Czyaj także:
Pierwszy w Polsce HUB ładowania elektrycznych pojazdów ciężarowych
Z elektryfikacją logistyka musi poradzić sobie sama
Elektromobilność najlepiej sprawdza się w logistyce miejskiej 

Zaloguj się by skomentować