Zaloguj się

PZU wprowadza Platformę Cargo: nowe narzędzie do ubezpieczenia mienia w transporcie

PZU wprowadza Platformę Cargo – nowe narzędzie dla klientów korporacyjnych i reprezentujących ich brokerów, które umożliwia zawieranie online umów ubezpieczenia mienia w transporcie. Platforma Cargo stanowi pierwszy element portalu self-service mojaFirma.pzu.pl, który ma na celu usprawnienie procesów ubezpieczeniowych dla firm.

Intuicyjność i funkcjonalność Platformy Cargo
Platforma Cargo to narzędzie, które w prosty i intuicyjny sposób pozwala na samodzielne zawieranie umów jednostkowych ubezpieczenia mienia w transporcie. Wystarczy, że użytkownik wskaże odpowiedni szablon oferty oraz poda podstawowe dane dotyczące ładunku, takie jak rodzaj przewożonego mienia, suma ubezpieczenia oraz okres ubezpieczenia. System automatycznie nalicza składkę, a polisa i certyfikat są natychmiast zapisywane na koncie klienta. Z platformy mogą korzystać zarówno firmy transportujące własne towary, jak i przedsiębiorstwa specjalizujące się w spedycji krajowej i międzynarodowej, a także ich brokerzy na podstawie odpowiedniego pełnomocnictwa. System działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, co zapewnia użytkownikom pełną swobodę i elastyczność działania.

- Platforma Cargo pomaga maksymalnie skrócić czas zawarcia ubezpieczenia. Obecnie w tym procesie komunikują się ze sobą trzy strony: broker, klient i ubezpieczyciel, a naszym celem jest model, w którym polisa jest do pozyskania od razu, bez zbędnego czekania i telefonicznych ustaleń trójstronnych. Platforma Cargo działa online przez cały czas, nie tylko w godzinach pracy biura, dlatego możemy znacząco przyspieszyć proces zawarcia polisy, by już w kilka minut mogła znaleźć się u klienta – mówi Marcin Ogniewski, dyrektor Biura Rozwoju Biznesu Korporacyjnego w PZU.

Szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej
Ubezpieczenie mienia w transporcie Cargo to produkt dedykowany firmom, które w związku z działalnością handlową ponoszą tzw. ryzyko transportowe. Dotyczy to zarówno transportu surowców, półproduktów, jak i gotowych towarów. PZU oferuje szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej, obejmujący zarówno transport krajowy, jak i międzynarodowy, realizowany różnymi środkami transportu. Oferowany przez PZU zakres ochrony jest wariantowy i może obejmować ubezpieczenie od ryzyk nazwanych, takich jak wypadek, pożar, kradzież z włamaniem, rabunek, a także ochronę w formule all risk. Standardowe wyłączenia obejmują wartości pieniężne, prototypy, bagaż osobisty, pojazdy holowane lub poruszające się na własnych kołach oraz odpady. Jednak w wyjątkowych przypadkach, na dodatkowo uzgodnionych warunkach, PZU może objąć ochroną także przedmioty standardowo wyłączone, takie jak zwierzęta żywe czy surowce wtórne.

Branża transportowa to kluczowy element polskiej gospodarki, na szczególnie wrażliwy na sytuację gospodarczą i geopolityczną. Dlatego w obecnych czasach warto szczególnie mocno zadbać o właściwe ubezpieczenie mienia w transporcie, tak by uniknąć strat, które są m.in. następstwem wypadków środków transportu, kradzieży lub ryzyk naturalnych – mówi Piotr Nettik, dyrektor ds. underwritingu ubezpieczeń pozakomunikacyjnych w Biurze Analiz i Oceny Ryzyka Ubezpieczeń Korporacyjnych w PZU.

Zaloguj się by skomentować