Zaloguj się

Raport punktualności niemieckich pociągów Deutsche Bahn w maju 2024 roku

Według najnowszych danych w maju 2024 roku 63,1 % pociągów dalekobieżnych Deutsche Bahn przybyło do celu punktualnie. W tym samym miesiącu punktualność pasażerów wyniosła 68,1 %. Niemieckie przedsiębiorstwo kontynuuje rozbudowę sieci kolejowej, jednak w swoich działaniach uwzględnia także odbywające się Mistrzostwa Europy, aby miejsca budowy nie spowalniały ruchu pociągów.

Statystyki opierają się na bazie ponad 800.000 przejazdów, które wykonywane są w ciągu miesiąca przez pociągi pasażerskie DB. Obejmują one także wszystkie przystanki w ponad 20 000 przejazdów dalekobieżnych oraz około 780.000 miesięcznych przejazdów w transporcie lokalnym. W kwestii punktualności pasażerów uwzględnia się miesięczne przejazdy ponad 10 milionów podróżnych w transporcie dalekobieżnym.

Punktualność mierzona jest przez niemieckie przedsiębiorstwo na dwa sposoby. W przypadku punktualności operacyjnej przyjazd pociągu uważa się za punktualny, jeśli dotarł do celu z opóźnieniem mniejszym niż 6 minut. Natomiast punktualność pasażerów określa czas potrzebny podróżnemu, by dotrzeć do stacji docelowej. W tej sytuacji analizuje się także zmiany rozkładu jazdy, odwołane i zastępcze pociągi, przesiadki oraz połączenia alternatywne.

Źródło: Deutsche Bahn

 

Czytaj więcej:
- Oferta Deutsche Bahn dostępna w systemie rezerwacyjnym Amadeus
- Deutsche Bahn kupuje amerykańską spółkę logistyczną
- Kolejowa punktualność
- Minimalizacja kosztów związanych z opóźnieniami pociągów w obszarach sieci kolejowej

Zaloguj się by skomentować