Zaloguj się

DACHSER rozwija sieć transportową w Tunezji i Turcji

DACHSER oferuje bezpośrednie połączenia drogowe do Tunezji i Turcji. Dzięki nowym liniom transportowym drobnicowym (LTL) i całopojazdowym (FTL), klienci mogą korzystać z szybszych i bardziej wydajnych usług transportowych, co znacząco usprawnia logistykę między Europą a tymi krajami.

Turcja, będąca naturalnym mostem między Wschodem i Zachodem oraz Północą a Południem pełni funkcję kluczowego szlaku tranzytowego do wielu rynków zbytu. Również Tunezja, gdzie głównym partnerem handlowym jest Unia Europejska, oferuje liczne możliwości rozwoju i współpracy.
Dzięki dobrze skoordynowanym operacjom logistycznym transport przesyłek z oddziałów w Strasburgu i Ungerhausen w obu kierunkach wynosi jedynie trzy, cztery dni robocze. Tak krótki czas tranzytu to kluczowa informacja również dla polskich eksporterów, dla których szybkie i niezawodne dostawy stanowią ważny element budowania przewagi konkurencyjnej i oszczędności.
Bezpośrednie połączenie Turcji z europejską siecią transportu lądowego DACHSER realizowane jest za pośrednictwem jednostki biznesowej North Central Europe. Od niedawna również dzięki oddziałom w Strasburgu i Ungerhausen Tunezja zyskała bezpośrednie połączenie z Europą.
Na początku 2023 roku przez bramę w Strasburgu przewoźnik podłączył już Maroko do swojej sieci drobnicowej i od tego czasu oferuje codzienne regularne usługi transportu ciężarowego do kraju Maghrebu. Stałe i zsynchronizowane czasy tranzytu zapewniają niezawodne i wydajne planowanie transportu. Natomiast o sprawne procesy i bezpieczną odprawę celną dbają pracownicy posiadający wieloletnie doświadczenie logistyczne w krajach Maghrebu i Turcji.

Jednolite standardy jakości w Europie i nie tylko
Dzięki ustandaryzowanym procedurom i systemom firma umożliwia swoim klientom śledzenie przesyłek i obsługę wszystkich procesów logistycznych na całym świecie. W Turcji przewoźnik korzysta już z własnego systemu zarządzania transportem Domino, który wkrótce zostanie wdrożony również w Tunezji. To właśnie zastosowanie jednolitych rozwiązań i standardów obsługi zapewnia wysoką jakość dostaw.
- Cieszymy się, że mogliśmy rozszerzyć naszą ofertę Cargoplus i oprócz Maroka oferujemy również regularne transporty ciężarówkami z Europy do Tunezji i Turcji oraz z powrotem kilka razy w tygodniu - mówi Renata Gayer, Department Head DACHSER Cargoplus.

Czytaj także:
Czy polski transport drogowy utrzyma pozycję lidera w UE?
Wakacyjne zakazy ruchu w Polsce i w Europie już od czerwca
Jak zachować płynność finansową w firmie spedycyjnej?

Zaloguj się by skomentować