Zaloguj się

Paczkomaty InPost na kolejnych polskich lotniskach

  •  Oprac. Klaudia Jur
  • Kategoria: Logistyka

Usługa wysyłki przedmiotów zakwestionowanych w trakcie kontroli bezpieczeństwa, oferowana przez grupę InPost, dostępna jest w nowych lokalizacjach. Od lipca na lotniskach w Modlinie, Radomiu oraz Zielonej Górze pasażerowie mogą wysyłać przedmioty za pomocą maszyny Paczkomat® InPost. Do niedawna możliwe było to tylko na Okęciu oraz na lotniskach we Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach.

Warszawskie Okęcie było pierwszym lotniskiem, na którym w 2023 roku pojawiła się maszyna InPostu, jednak z czasem liczba polskich lotnisk z takim udogodnieniem wzrosła.

Coraz więcej pasażerów wybiera nasze rozwiązanie, aby uniknąć konieczności wyrzucenia wartościowych przedmiotów, które zostały zakwestionowane podczas kontroli bezpieczeństwa. Klienci oczekują, że maszyny Paczkomat® będą dostępne jako standard w każdym porcie lotniczym, ponieważ umożliwiają proste, szybkie i wygodne nadawanie przesyłek bezpośrednio z terminala, z którego rozpoczynamy naszą podróż – tłumaczy Waldemar Brzoska, dyrektor biura ekspansji InPost.

W przypadku, gdy w trakcie kontroli bezpieczeństwa przedmiot należący do pasażera zostanie zakwestionowany, może on skorzystać z automatów nadawczo-odbiorczych. Podróżujący powinien umieścić przedmiot w worku strunowym i odpowiednio okleić, po czym w wyznaczonym miejscu zapakować go w karton i umieścić w skrytce urządzenia. Do nadania przesyłki na lotnisku potrzebna jest aplikacja InPost Mobile, umożliwiająca wysyłkę krajową zarówno do innego urządzenia firmy, jak i kurierem pod wskazany adres.

Czytaj także:
- Paczkomat InPost na lotnisku Chopina
- InPost wprowadza autonomiczne maszyny Paczkomat
- Polacy kupujący online wybierają Paczkomat InPost

 

Zaloguj się by skomentować