Zaloguj się

Raben rozszerza działalność w Wielkopolsce

Raben swoją działalność w Wielkopolsce rozpoczął w Baranowie, a następnie rozbudował centrum logistyczne w Gądkach oraz Robakowie. Teraz otwiera oddział w Poznaniu przy ulicy Obodrzyckiej 65. Obiekt o powierzchni około 44 tys. mkw. znajduje się w pobliżu centrum Poznania oraz autostrady A2. Łącznie w magazynie oraz biurze zostanie zatrudnionych 200 osób.

W nowym obiekcie Rabena zastosowano zrównoważone rozwiązania, dzięki którym magazyn spełnia wymagania certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent oraz rygorystyczne wymogi zrównoważonego budownictwa FM Global. Magazyn wyposażono zarówno w wózki systemowe VNA, jak i wózki Li-Ion. 41  ramp przeładunkowych do obsługi samochodów ciężarowych oraz obszerne place manewrowe i tereny zewnętrzne przeznaczone wyłącznie do użytku Raben, umożliwiają komfortowe magazynowanie oraz prowadzenie różnorodnych operacji, w tym produkcji VAS. Tego typu inwestycje zazwyczaj służą m.in. do obsługi logistyki ostatniej mili, jednak w tym przypadku głównym celem Raben jest rozwój usług związanych z logistyką kontraktową i magazynowaniem, a także z produkcją usług dodanych takich jak co-packing czy co-manufacturing. Dlatego magazyn został wyposażony w specjalistyczną strefę VAS o łącznej powierzchni 700 m2. Rozwój tych usług związany jest z potrzebami klientów, więc infrastruktura obiektu została przygotowana tak, aby móc rozszerzać zakres tych aktywności w przyszłości.

Całość obecnie postawionej infrastruktury magazynowej została już zarezerwowana dla Mars Wrigley.

- Poznański zakład nieustannie się rozwija odpowiadając na zwiększający się popyt na produkty w nim wytwarzane. Wśród nich są takie marki jak Orbit®, Winterfresh® czy Airwaves®. Wraz z rozwojem działalności fabryki potrzebujemy również większej i nowocześniejszej przestrzeni magazynowej. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze będziemy w stanie zapewnić, że jakość naszych surowców i opakowań stosowanych w produkcji jest spójna z restrykcyjnymi oczekiwaniami. Korzystanie z nowego magazynu wpisuje się również w nasz ambitny plan zrównoważonego rozwoju, zakładający osiągnięcie neutralności emisyjnej w zakresie gazów cieplarnianych (GHG) w całym łańcuchu wartości do 2050 r. Zmniejszenie o prawie 95 % dystansu pomiędzy fabryką, a magazynem zewnętrznym zdecydowanie zmniejszy ślad węglowy wynikający z transportu pomiędzy tymi dwoma punktami, redukując jednocześnie generację CO2 na poziomie aż 120 ton rocznie. Zyskujemy również możliwość zmiany sposobu zasilania transportu na trasie fabryka – magazyn, z paliw kopalnych (diesel) na zasilane elektrycznie – tłumaczy Grzegorz Kowalczewski, dyrektor fabryki Mars Wrigley w Poznaniu.

Źródło: Raben

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 08 lipiec 2024 10:30
Zaloguj się by skomentować