Zaloguj się

Komentarz tygodnia

Jakie warunki powinna spełnić firma spedycyjna i jakie zasoby musi posiadać, aby sprawnie realizować usługi cargo?

Po chwilowym przestoju, spowodowanym utrudnieniami w transporcie cargo podczas pandemii, widać dalszy wzrost popularności usług typu Same Day Delivery. Jakie warunki powinna spełnić firma spedycyjna i jakie zasoby musi posiadać, aby sprawnie realizować tę usługę? Komentuje Agnieszka Łukawczyk, dyrektor ds. operacji w DHL Express.

Technologia rozpoznawania obrazu - jej główne zadanie polega na dążeniu do uzyskania maksymalnej dokładności wyników w maksymalnie krótkim czasie

Technologia rozpoznawania obrazu - oparta na AI, jest wykorzystywana coraz częściej również w branży FMCG. Jej główne zadanie polega na dążeniu do uzyskania maksymalnej dokładności wyników w maksymalnie krótkim czasie. Obecnie wydaje się być potężnym narzędziem w rękach zakupowców, handlowców i logistyków, a model „perfect store” nie jest już tylko hasłem marketingowym. Komentuje Rafal Melanowicz, dyrektor Departamentu AI w eLeader.

Sprawnie działający system obsługi paczek, dający klientom swobodę, czy taki jest w ogóle możliwy?

Sprawnie działający system obsługi paczek, dający klientom swobodę ich nadawania i odbierania, uzupełniony o możliwość zakupu usług kurierskich czy artykułów do pakowania w punkcie. Model dający możliwości ilościowe bez wąskich gardeł – czy taki jest w ogóle możliwy? Przyszłość branży kurierskiej zmusza operatorów do modyfikacji logistyki transportu, rozwiązań IT, organizacji zasobów ludzkich, a przede wszystkim spojrzenia na nowo na potrzeby klientów. Komentuje Rafał Moryto, prezes zarządu Happy Pack.

Komentarz w dobrym klimacie: Jak pogodzić w praktyce ograniczanie emisji gazów cieplarnianych z presją kosztową?

Jak pogodzić w praktyce ograniczanie emisji gazów cieplarnianych z presją kosztową? Na pytanie odpowiada Mateusz Boruta, Dyrektor Zarządzający ECR Polska, promotor programu Lean&Green w Polsce.

Komentarz w dobrym klimacie: Jakie potrzebne są zmiany w naszym kraju, aby firmy mogły tworzyć efektywny obieg zamknięty opakowań?

Jakie potrzebne są zmiany w naszym kraju, aby firmy mogły tworzyć efektywny obieg zamknięty opakowań? Na pytanie odpowiada Mateusz Boruta, Dyrektor Zarządzający ECR Polska, promotor programu Lean&Green w Polsce.

Inteligentne magazynowanie towarów małogabarytowych

Harmonijnie pracujący magazyn, który nigdy nie popełnia błędów, nieprzerwanie monitoruje swój stan, jest niezawodny i gotowy do pracy 24 h na dobę – to nie wizja z filmu science fiction. To realny do zrealizowania scenariusz, możliwy dzięki inteligentnym magazynom. Aktualne trendy w tym obszarze komentuje Mateusz Biegała, koordynator projektu firmy FABLOX – jedynego polskiego producenta inteligentnych robotów aptecznych.

Magazyny - celuj wyżej, mierz więcej

Kluczowym parametrem dla magazynu oraz jego użyteczności jest wysokość składowania. Do 2020 roku w Polsce wysokość ta wynosiła 10 m. W związku ze wzrostem cen gruntów na świecie, coraz mniejszej ilości przygotowanych działek inwestycyjnych, zauważany był trend budowania coraz wyższych magazynów. Czym charakteryzują się magazyny wysokiego składowania? Komentuje Michał Kozdrój, Head of Industrial Agency, Knight Frank.

Subskrybuj to źródło RSS