Zaloguj się

Komentarz tygodnia

Rusza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny

1 stycznia 2022 roku na mapie profesjonalnych dostawców usług badawczych pojawił się nowy podmiot: Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny. Łukasiewicz - PIT powstał w wyniku połączenia 5 Instytutów wchodzących w skład Sieci Badawczej Łukasiewicz: Instytutu Logistyki i Magazynowania, Instytutu Obróbki Plastycznej, Instytutu Pojazdów Szynowych „TABOR”, Instytutu Technologii Drewna i Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych. Jaki wpływ na rynek B+R będzie miał ten fakt?

Rola technologii RFID w logistyce

Czy współczesne firmy, w których realizowane są procesy logistyczne, mogą obejść się jeszcze bez technologii RFID? Jeśli tak, to co wówczas tracą? Dowiedzmy się, co wpływa na to, że systemy zdalnej identyfikacji cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

Jak radzić sobie z przerwanymi łańcuchami dostaw?

Epidemia koronawirusa rzuciła poważne wyzwania branży logistycznej. Jednym z najtrudniejszych zadań stało się zachowanie ciągłości łańcuchów dostaw. Światowa gospodarka ciągle odczuwa skutki ograniczania działalności chińskich portów, związane z występowaniem ognisk COVID-19. Jak można sobie radzić w tej trudnej sytuacji?

Subskrybuj to źródło RSS
Strony internetowe