Zaloguj się

Rynek wydawniczy podręczników logistycznych w Polsce

Rozpoczyna się właśnie nowy rok szkolny, a za chwilę, akademicki. Nauka to również podręczniki. Jak Pan ocenia rynek wydawniczy podręczników logistycznych w Polsce?

 

Tomasz Janiak, Kierownik Działu Upowszechniania Wiedzy w Instytucie Logistyki i Magazynowania: Mało kto wie, że w ostatnich dwóch latach ukazało się ponad 50 tytułów o tematyce logistycznej.  Książki z tej dziedziny  znajdziemy w ofercie zarówno dużych   wydawnictw,  jak i oficyn wydawniczych wyższych uczelni.  Wszystko wskazuje na to, że w kontekście  rosnącego zapotrzebowania na kadry logistyczne i niesłabnącego zainteresowania  rynku edukacyjnego,  zapotrzebowanie na  wiedzę logistyczną będzie rosło.  
Jeżeli chodzi o działalność  wydawniczą  Instytutu Logistyki i Magazynowania, to od kliku lat wychodzimy naprzeciw potrzebom uczniów  techników logistycznych i spedycyjnych. Wspólnie z  doświadczonymi nauczycielami i metodykami  opracowujemy podręczniki zgodne z wymaganiami  nowej podstawy programowej, obowiązującej od 2012 roku.
Wszystkie podręczniki są zbudowane według jednolitego wzorca, mają przemyślaną formułę  i - co podkreślają rzeczoznawcy  -  odznaczają się wysoką wartością merytoryczno-dydaktyczną. Warto dodać, że dużą wagę przywiązujemy także do popularyzacji terminologii logistycznej i kształtowania umiejętności posługiwania się przez młodych adeptów logistyki językiem obcym zawodowym. Odpowiedzią na zapotrzebowanie w tym obszarze są wydane przez nas podręczniki językowe: „My Logistics”, „Meine Logistik” i „Моя логистика". Oczywiście podręczniki nie są jedynymi nośnikami  wiedzy. W środowisku logistyków dużym zainteresowaniem cieszą się także inne publikacje, takie jak chociażby wydawany cyklicznie „Raport o stanie logistyki w Polsce”.  

Ostatnio zmieniany w wtorek, 02 wrzesień 2014 08:25
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe