Zaloguj się

Branża TSL dla studentów

Obecna sytuacja na rynku pracy dla młodych ludzi, bez doświadczenia, nie przedstawia się zbyt kolorowo. Zdaje się jednak, że  tendencja ta nie dotyczy branży transportowej. Pracodawcy potrzebują ambitnych studentów, którzy w przyszłości mogliby zasilić szeregi ich firm, a studenci poszukują możliwości łączenia nauki ze zdobywaniem pierwszego doświadczenia w zawodzie. Jak zatem pogodzić ich oczekiwania?

Anna Plaskota, koordynatorka 14. Forum Młodej Logistyki oraz Targów Pracy Transportu i Logistyki, Studenckie Koło Logistyki Stosowanej, Politechnika Warszawska: Targi Pracy Transportu i Logistyki, które są nową odsłoną Logistycznych Targów Pracy, towarzyszą Forum Młodej Logistyki - największej studenckiej konferencji logistycznej - nieprzerwanie od 5 lat. To właśnie ze względu na stale rosnące zainteresowanie zarówno ze strony firm, jak i studentów oraz absolwentów, zdecydowaliśmy się w tym roku na rozbudowanie formuły Targów. Nie ograniczając się już jedynie do branży logistycznej, nawiązaliśmy kontakt z czołowymi firmami z szeroko pojmowanej branży TSL.
Pomysł na Targi Pracy dedykowane branży TSL pojawił się podczas organizacji X edycji Forum Młodej Logistyki. Znając potrzeby studentów i firm współpracujących z nami, postanowiliśmy stworzyć dla nich miejsce spotkań i możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów. Już podczas pierwszej edycji Targi Pracy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród wystawców i odwiedzających.
Organizowane przez nas Targi Pracy Transportu i Logistyki przynoszą korzyści zarówno firmom, jak i odwiedzającym je studentom oraz absolwentom. Dla pracodawców jest to niepowtarzalna okazja, aby wyszli naprzeciw, wkraczającym na rynek pracy, młodym ludziom i nawiązali kontakty ze swoimi potencjalnymi pracownikami. Jest to także świetna forma promocji firmy oraz zaprezentowania jej szerszemu gronu. Targi Pracy odwiedza bowiem około 2 tys. studentów i absolwentów.

Forum Młodej Logistyki - 5 i 6 marca 2015 r., Gmach Główny Politechniki Warszawskiej
Targi Pracy Transportu i Logistyki - 5 marca 2015 r., Gmach Główny Politechniki Warszawskiej
Więcej informacji

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 23 luty 2015 12:54
Zaloguj się by skomentować