Zaloguj się

Webinaria i pierwsze kroki z GS1

Nowoczesne technologie wkraczają do wielu dziedzin, także do edukacji. E-learning jest bardzo wygodną i oszczędną formą szkoleń. Instytut Logistyki i Magazynowania od lat świadczy elektroniczne usługi szkoleniowe w zakresie logistyki. Sporą część ich odbiorców stanowią klienci GS1. Czego dotyczą te szkolenia i jakie przynoszą korzyści?

Paweł Sokołowski, specjalista ds. e-learning, Dział Upowszechniania Wiedzy w Instytucie Logistyki i Magazynowania: Wraz z rozwojem szeroko pojmowanych technologii elektronicznych w obszarze edukacji powstają nowe formy szkoleń. Jedną z takich prężnie rozwijających się form jest e-learning w czasie rzeczywistym. Chodzi o nic innego jak szkolenia online, m.in. webinaria, które odbywają się przy pomocy komputera z głośnikami oraz dostępem do Internetu. Podczas takiego spotkania setki osób wchodzą w tym samym czasie do wirtualnego pokoju, gdzie poszerzają wiedzę na dany temat, słuchając na żywo prowadzącego. Dodatkowo mogą aktywnie uczestniczyć zadając pytania, czy brać udział w konkursach i ankietach.
W ramach współpracy Instytutu z organizacją GS1 Polska organizujemy okresowe cykle webinariów dla nowych i jednocześnie dbamy o edukacje stałych klientów. Tematy, jakie są poruszane na szkoleniach dotyczą pierwszych kroków z kodami kreskowymi, aktualnych standardów tworzenia czy projektowania kodów kreskowych oraz etykiety logistycznej. Każdorazowo w trakcie spotkania prowadzący odpowiada na indywidualne pytania klientów rozwiązując wskazane przez uczestników szkolenia problemy.
Forma webinariów służy dostarczaniu wartości dla klienta w postaci wiedzy, promocji nowych rozwiązań oraz promowaniu zaawansowanych szkoleń stacjonarnych czy konsultacji indywidualnych. Do webinariów wykorzystujemy platformę dostarczaną przez zewnętrzną firmę oraz autorski system do rejestracji, powiadomień i logowania.
Na ostatnim cyklu webinariów, który składał się z 7 spotkań online mieliśmy przyjemność pomagać ponad 970 osobom. Ta forma edukacji cieszy się szczególnym zainteresowaniem, zwłaszcza że dostęp jest bezpłatny  z każdego miejsca w Polsce, a pojedyncze webinarium trwa zazwyczaj około 60 minut.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 18 październik 2016 11:15
Zaloguj się by skomentować