Zaloguj się

GS1 na Targach eHandlu

10 maja 2017 r. w Gdańsku odbyły się XII Targi eHandlu. Impreza była skierowana przede wszystkim do przedstawicieli sklepów internetowych oraz firm oferujących usługi i produkty dla tego rynku. Na targach nie zabrakło GS1 Polska. Co zaprezentowała Fundacja?

Magdalena Wałęsiak, ekspert e-commerce, Fundacja GS1 Polska: Na targowym terenie Amber Expo swoje oferty prezentowało 150 wystawców z branży ecommerce z: Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Austrii, Czech, Rumunii i krajów skandynawskich. W ciągu jednego dnia targi odwiedziło ponad 4 tysiące uczestników, zarówno przedstawicieli sklepów internetowych, jak i dystrybutorów usług związanych ze sprzedażą przez internet. Targi eHandlu to wielkie święto branży ecommerce, okazja do wymiany doświadczeń, zaprezentowania swoich rozwiązań i nawiązania ciekawych kontaktów handlowych.
Wystawcą na wiosennej edycji targów była Fundacja GS1 Polska. Gościliśmy na targach już po raz drugi. Występując w roli wystawcy, mieliśmy możliwość zaprezentowania standardów GS1 dedykowanych dla branży ecommerce. Jednym z nich jest numer GTIN (zwany EAN), który na dobre zagościł już w internecie. Ten unikalny identyfikator jest wykorzystywany powszechnie przez wyszukiwarkę Google, globalne platformy typu market place, takie jak Amazon, Ebay czy nasze rodzime Allegro. Duże zainteresowanie wzbudził nowy standard GS1 SmartSearch, rozszerzony standard opisu produktów dla twórców stron internetowych. Właściciele sklepów internetowych chcieli wiedzieć, w jaki sposób, używając GS1 SmartSearch, podnieść pozycję swoich produktów w wynikach wyszukiwania, zwiększyć ilość wyświetleń, poprawić wszystkie te parametry, które mogą wpłynąć na zwiększenie sprzedaży. Podczas targów promowaliśmy raport z pilotażowego wdrożenia standardu GS1 SmartSearch, który zrobiliśmy we współpracy z kilkoma sklepami internetowymi. Wyniki naszego pilotażu będą rozesłane do wszystkich zainteresowanych osób, odwiedzających nasze stoisko.
Targi eHandlu trwały tylko 7 godzin, ale był  to dla GS1 Polska bardzo cenny czas. Przeprowadziliśmy kilkadziesiąt rozmów, nawiązaliśmy cenne kontakty handlowe, które przyniosą wymierne korzyści w najbliższych miesiącach, a przede wszystkim uświadomiliśmy przedstawicielom branży e-commerce, że w prosty sposób mogą zwiększyć sprzedaż swoich produktów w internecie.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 22 maj 2017 10:42
Zaloguj się by skomentować