Zaloguj się

Inteligentne zarządzanie logistyką dzięki firmie SerwNet

Wiedza na temat skutecznego zarządzania logistyką ciągle się zmienia i ewoluuje wraz z rozwojem technologii. Przedsiębiorcy mają dzisiaj świadomość, że łańcuch dostaw to nie tylko koszty, ale przede wszystkim pole, na którym można uzyskać przewagę konkurencyjną. Kluczem do sukcesu jest dostęp i analiza istotnych informacji, w czym pomagają systemy klasy ERP. Jakie korzyści dla przedsiębiorstwa może przynieść wdrożenie przez SerwNet systemu Sage Symfonia ERP Business Intelligence?

Piotr Suwałowski, Prezes Zarządu SerwNet Sp. z o.o. - producent i dystrybutor oprogramowania klasy ERP z ponad 20-letnim doświadczeniem:

Wiedza daje przewagę. Dzisiaj różne organizacje - od potężnych korporacji po małe przedsiębiorstwa przetwarzają bardzo duże ilości informacji. Zaawansowane systemy informatyczne pomagają w tym procesie i pozwalają efektywnie wykorzystać te dane. Systemy informatyczne obsługują procesy gospodarcze, w tym także logistyczne. Tylko dzięki wsparciu informatycznemu możliwe jest dostarczenie właściwej ilości odpowiedniego towaru, we właściwej jakości, w odpowiednie miejsce, w wyznaczonym czasie i umówionej cenie. Mały błąd w wyborze analizowanych danych może być przyczyną poważnych i bardzo kosztownych błędów w procesach przepływu. I mówimy tu nie tylko o kosztach finansowych, ale i wizerunkowych.
Na rynku istnieje bardzo wiele rozwiązań informatycznych, dedykowanych przedsiębiorstwom w zakresie przetwarzania danych i informacji. Firma SerwNet posiada w portfolio szereg rozwiązań, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wśród tych narzędzi można wyróżnić jeden z naszych produktów - aplikacje Business Intelligence, które określa się jako systemy wspomagania podejmowania decyzji (DSS - Decision Support Systems) w obszarach: sprzedaży, finansów, produkcji, logistyki i zakupów, a nawet kapitału ludzkiego.
W sposób bardzo zaawansowany i jednocześnie intuicyjny wdrażany przez SerwNet Sage Symfonia ERP Business Intelligence analizuje informacje, oferuje dostęp do danych zagregowanych i zwymiarowanych poprzez standardowe raporty on-line oraz tabele w Excelu. Umożliwia tworzenie własnych raportów i analiz oraz ich eksport, np. pocztą elektroniczną. Dzięki tej aplikacji można: monitorować wykonanie planu sprzedaży, poprawiać rentowność promocji oraz uzyskać dostęp do informacji o obrotach na poszczególnych kontrahentach i klientach. Nowe mechanizmy budowania dekretów księgowych i przesyłania zwymiarowanych danych pozwalają poszerzyć bazy informacji zarządczych bez rozbudowy planu kont, a także rozwijać plan kont na potrzeby analityczne w oparciu o słowniki. Budowę i monitorowanie realizacji budżetów można wykonać dzięki możliwościom zarządzania wieloma wersjami budżetów oraz weryfikacji poziomu realizacji budżetu, na poziomie projektów czy centrów kosztowych w różnych układach, np.: bilans, konta, przychody i koszty.
Dzięki programistom SerwNet wzrasta dostępność informacji logistycznych w systemie Sage Symfonia ERP, łatwo można więc zarządzać zapasami magazynowymi, zapobiegając lub minimalizując straty oraz zlecając produkcję niezbędnych i brakujących towarów, jak również przetwarzać informacje dotyczące wysyłki dostaw. Aplikacja gromadzi i przetwarza takie informacje, jak: data przydatności, lokalizacja, numer palety, oznaczenie firmy kurierskiej realizującej dostawę, koszty wysyłki i wiele innych.
Technologie i narzędzia informatyczne mogą znacznie przyczynić się do optymalizacji działań logistycznych, ale tylko wtedy gdy są dogłębnie zanalizowane i dostosowane do specyfiki przedsiębiorstwa. Prawidłowy przepływ informacji i ich synchronizacja są podstawową kwestią w zarządzaniu i może zaważyć na konkurencyjności firmy na rynku. Kończy się stary, a wkrótce powitamy nowy rok. To czas planowania działań i aktywności na kolejnych 12 miesięcy. Warto skorzystać z naszej oferty i zaplanować sobie wprowadzenie nowych rozwiązań wdrażając Sage Symfonia ERP Business Intelligence. Dzięki tej aplikacji firmy logistyczne są w stanie analizować trendy, szybko reagować na zmiany otoczenia, optymalizować podejmowanie decyzji. Mogą też zbudować pełną i optymalną ofertę dla klientów oraz osiągnąć założone cele poparte wynikami finansowymi.
W czasach dynamicznego rozwoju gospodarki informacja jest jednym z najważniejszych zasobów, który trzeba docenić i nauczyć się efektywnie nim zarządzać. Jestem przekonany, że produktami SerwNet możemy ułatwić pracę w logistyce wielu osobom, co przełoży się wprost proporcjonalnie na dochodowość przedsiębiorstwa.

Ostatnio zmieniany w środa, 11 grudzień 2019 12:39
Zaloguj się by skomentować