Logo
Wydrukuj tę stronę

Odpowiedź na szybkie życie

Sieć hulajnóg i skuterów elektrycznych blinkee.city, jako jedna z dwóch polskich firm, znalazła się na prestiżowej liście Lufthansa Innovation Hub - najbardziej nowatorskich przedsięwzięć na świecie w zakresie transportu. Co zadecydowało o tym wyróżnieniu?

Marcin Maliszewski, prezes zarządu, założyciel blinkee.city

Nasza obecność w gronie 100 najbardziej nowatorskich firm na świecie w obszarze transportu to nobilitujące wyróżnienie. blinkee.city istnieje od 2017 roku i w ciągu 2 lat zbudowaliśmy silny brand, rozpoznawalny zarówno w Polsce, jak i w Europie. Na naszych skuterach czy hulajnogach można jeździć m.in. w Krakowie, Toruniu, Warszawie, ale też w Budapeszcie i na Malcie. Nowoczesne zarządzanie, technologia, szybki i stabilny rozwój niewątpliwie zwróciły uwagę analityków. Raport "Urban Mobility" wskazuje firmy, które mają wpływ na tworzenie się nowych sposobów transportu i zmieniają naszą rzeczywistość. blinkee.city to właśnie taka marka, a elektromobliność to nasze DNA. Jesteśmy elementem ekonomii współdzielenia, ale także ekologii, a więc dwóch najważniejszych trendów współczesnego świata. Dajemy też możliwość dbania o najważniejszy zasób, jaki obecnie posiadają ludzie, czyli czas - aktualnie najbardziej deficytowe dobro. Chcemy być odpowiedzią na szybkie życie w zakresie transportu.
Znaleźliśmy się na liście Lufthansa Innovation Hub i czujemy się wyróżnieni. Jest to także wyzwanie i zobowiązanie. Niewątpliwie mamy wpływ na rozwój elektromobilności w Polsce i na rynku międzynarodowym. Przy tej okazji warto zaznaczyć, że to polski sukces. Platformę i urządzenia stworzyliśmy w oparciu o własny kapitał i technologię. To praca naszych inżynierów, informatyków, także obsługi klienta, serwisantów, a przede wszystkim zaangażowanie i świetna współpraca z franczyzobiorcami. Dzięki temu możemy realizować nowe modele biznesowe, które nie były dostępne przed 2017 rokiem. Wyczuwamy trendy i staramy się je kreować.
Rok 2020 to wyzwania i sporo planów. Budujemy naszą sieć w kolejnych miastach w Polsce i w Europie. Powiększamy także flotę i rodzaje urządzeń elektromobilnych w ramach przestrzeni, w których już operujemy. Będziemy dodawać też nowe funkcjonalności i usługi oraz uważnie analizować i odpowiadać na potrzeby naszych klientów.

Czytaj także:
- Dwie polskie firmy znalazły się na prestiżowej liście Lufthansa Innovation Hub

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 13 styczeń 2020 11:34
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny