Zaloguj się

Operatorzy wózków widłowych wciąż potrzebni

Dużo mówi się o tym, że brakuje kierowców aut ciężarowych, a jak wygląda sytuacja operatorów wózków widłowych na rynku pracy?

Małgorzata Hornig, dyrektor HR, ID Logistics Polska

Podobnie jak w przypadku innych stanowisk ściśle związanych z podstawową działalnością firmy, która specjalizuje się w logistyce kontraktowej, zatrudnienie odpowiedniej liczby osób na stanowisku operatora wózków widłowych stało się w ostatnim czasie sporym wyzwaniem. Trudności wiążą się przede wszystkim z większym zapotrzebowaniem na pracowników w tym zawodzie, co wynika z dużej liczby nowo powstających magazynów oraz dynamicznego rozwoju branży e-commerce. Z drugiej jednak strony obserwujemy mniejsze zainteresowane zatrudnieniem w magazynie na stanowiskach związanych z obsługą wózka widłowego. Z pewnością wiele też zależy od miejsca, w którym poszukiwani są kandydaci do pracy. W tych regionach Polski, gdzie działają duże parki logistyczne, możliwości znalezienia pracowników lokalnych są znacznie utrudnione. W tej sytuacji firmy bardzo często decydują się na zatrudnienie i dowożenie osób z okolic. Do prac związanych z wykorzystaniem wózka widłowego potrzebne są odpowiednie uprawnienia. Ich zdobycie jest obecnie bardziej sformalizowane i wiąże się z koniecznością zdania egzaminów potwierdzających stosowne kwalifikacje. To z pewnością także ma wpływ na tę sytuację.
ID Logistics prowadzi aktualnie szeroko zakrojony nabór pracowników w Polsce, w tym magazynierów i operatorów wózków widłowych wysokiego składowania. Oferta pracy jest skierowana zarówno do osób z doświadczeniem, jak i tych, którzy dopiero chcą rozpocząć karierę w logistyce. Aby zachęcić kandydatów do podjęcia pracy na stanowisku operatora wózków widłowych, zapewniamy wsparcie w zdobyciu odpowiednich uprawnień. Kolejną zachętą są atrakcyjne i stabilne warunki zatrudnienia, w tym przejrzysty system nagród i bogaty pakiet socjalny. Pracownicy mają zapewniony udział w szkoleniach i kompleksowym, dedykowanym procesie wdrożenia do pracy w zespole. Dynamiczny rozwój ID Logistics w Polsce oraz funkcjonująca wewnętrznie polityka zatrudniania promująca rozwój pracowników daje szerokie możliwości budowania ścieżek kariery w strukturach firmy zarówno w kierunku menedżerskim, jak i specjalistycznym. Zatrudnienie na stanowisku operatora wózka widłowego może więc być początkiem dającej satysfakcję pracy oraz obraniem perspektywicznego kierunku rozwoju zawodowego w logistyce.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 03 luty 2020 09:38
Zaloguj się by skomentować