Zaloguj się

Polska ważnym rynkiem inwestycyjnym

Jakie jest zainteresowanie zagranicznych inwestorów polskimi nieruchomościami logistycznymi?

Daniel Oponowicz, Associate Director, Industrial Investment, Savills

Ostatnia transakcja zakupu portfela pięciu parków magazynowych przez azjatyckiego inwestora reprezentowanego przez Savills Investment Management, przy której firma Savills Polska doradzała kupującemu, jest kolejnym dowodem atrakcyjności polskiego rynku inwestycyjnego dla kapitału z tej części świata. W tym konkretnym przypadku azjatycka firma zdecydowała się na przeprowadzenie jednej z największych w ostatnim czasie transakcji portfelowych, zostając właścicielem około 280 000 m kw. powierzchni magazynowej, na którą złożyło się pięć obiektów położonych w największych aglomeracjach w kraju.
Polska jest postrzegana przez zagranicznych inwestorów jako stabilna gospodarka o ugruntowanej pozycji, a jednocześnie jako miejsce, w którym nadal drzemie potencjał wzrostu. Silne podstawy polskiej ekonomii, strategiczna lokalizacja w centrum Europy oraz wysoka jakość aktywów inwestycyjnych powodują, że kolejni inwestorzy z całego świata przyglądają się bardzo intensywnie polskiemu rynkowi i nieruchomościom magazynowym. Nasz kraj tym samym zyskuje miano ważnego rynku inwestycyjnego w skali europejskiej i globalnej.
W ostatnich miesiącach byliśmy świadkami zakupów przeprowadzonych przez kilka zupełnie nowych podmiotów na polskim rynku (m.in. chiński fundusz CGL Investment Holdings Corporation). Można przypuszczać, że 2020 rok również przyciągnie do Polski nowych inwestorów i że dołączą oni do graczy obecnych w Polsce od wielu lat, którzy również bardzo aktywnie rozglądają się za nowymi aktywami pasującymi do ich portfeli.

Czytaj także:
- Panattoni sprzedał 5 parków logistycznych inwestorowi z Azji

Ostatnio zmieniany w piątek, 21 luty 2020 14:09
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe