Zaloguj się

Jak usprawnić procesy magazynowe w e-commerce?

Aby magazyn e-sklepu działał wydajnie, musi być dobrze zarządzany przez odpowiednio dopasowane rozwiązania informatyczne. Jak usprawnić procesy magazynowe w e-commerce?

Jakub Czyżkowski, wiceprezes Sente

Nadrzędna rola systemów IT w logistyce e-Commerce jest taka sama, jak w innych obszarach - maksymalizacja efektywności określonego procesu biznesowego. A dokonuje się ona poprzez:

- Digitalizację procesu - dzięki automatyzacji przygotujesz swój e-sklep do skalowania na wiele różnych sposobów: więcej produktów, więcej klientów, więcej transakcji, więcej kanałów sprzedaży - a to wszystko bez zatrudniania dodatkowych osób. Co więcej, obniżysz również koszty operacyjne, co z kolei da Ci przestrzeń do stosowania agresywniejszej polityki cenowej.
- Efektywność pracy operatora - czas, który codziennie Twoi pracownicy poświęcają na żmudne wyszukiwanie informacji czy przeklikiwanie się pomiędzy oknami systemów, czy maili, często liczony jest w godzinach. Oszczędzając ten czas, nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale przede wszystkim uwolnisz czas swoich najlepszych ludzi, którzy dzięki temu będą mogli zaangażować się w bardziej skomplikowane zadania.

Warto uświadomić sobie to na poziomie idei: rozwiązania IT mają obsługiwać konkretny proces. Ale to za mało, to potrafią w zasadzie wszystkie. Wybierając system czy systemy dla siebie powinieneś myśleć o tym, jaką wartość dodaną mogą wnieść do Twojego biznesu. Kiedy mówimy o logistyce, to przecież koniec końców chodzi nam o to, aby odbiorca dostał swoją przesyłkę tak szybko i wygodnie, jak tylko to możliwe, przy zachowaniu racjonalnych kosztów tej operacji.

Więcej na temat zarządzania logistyką w e-Commerce można dowiedzieć się podczas bezpłatnego webinaru, organizowanego 7 października:

- zapisz się na webinar "Logistyka w świecie e-Commerce"

 

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 28 wrzesień 2020 14:47
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe