Zaloguj się

Utrzymanie profesjonalnych usług czystości to nie lada wyzwanie

Utrzymanie profesjonalnych usług czystości to nie lada wyzwanie dla facility managerów firm logistycznych. Z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć i jak sobie z tym radzą?

Małgorzata Kmieć, Dyrektor Operacyjny, Seris Konsalnet Cleaning:

Małgorzata Kmieć, Dyrektor Operacyjny, Seris Konsalnet CleaningFirmy z branży logistycznej mierzą się obecnie ze zwiększonymi niż przed pandemią obowiązkami w zakresie utrzymania czystości oraz dezynfekcji i zapewnienia bezpieczeństwa pracowników. Ryzyko infekcji, konieczność utrzymywania reżimu sanitarnego przy zwiększonym obłożeniu towarami oraz ryzykiem przestojów spowodowanych kwarantannami pracowników, to od wielu miesięcy ciężka codzienność. Nawet dla doświadczonych facility managerów to sytuacja pełna ekstremalnych wyzwań. Jako dostawca usług czystości obserwujemy to od drugiej strony, jak sobie z tym radzą i jak my w tym możemy im pomóc.

Przede wszystkim robią rewizję strategii w zakresie realizacji zadań z zakresu opieki nad obiektem, a zwłaszcza w zakresie usług utrzymywania czystości. Optymalizują obecne usługi oraz zakres wykonywanych prac; oczekują większej wydajności, lepszej kontroli nad wydatkami i dostępem do raportów z wykonywanych usług. Wszystko w celu maksymalizacji kontroli kosztów oraz upewnienia się, czy na pewno obiecana usługa jest wykonywana w jakości i cenie, która została uzgodniona.

Wybierają zatem firmy, które potrafią kompleksowo spełnić ich oczekiwania – przeprowadzą audyt obiektu, wdrożą usługi, zrealizują je zgodnie z założonym SLA, potrafią monitorować ich jakość oraz mają zapewnioną odpowiednią opiekę posprzedażową. Z naszego doświadczenia wiemy, że facility managerowie oczekują głównie rozwiązań optymalnych do ich potrzeb, nowoczesnych technologii, doświadczenia oraz coraz częściej szeroko rozumianego doradztwa. Wraz z rozwojem technologicznym oczekują cyfryzacji i automatyzacji usług czystościowych przy jednoczesnym zagwarantowaniu stałości personelu oraz wzrostu jego kwalifikacji. Nie da się ukryć, iż w ostatnim czasie, w okresie pandemii, bardzo trudnej dla wielu branż, klienci niezwykle wysoko cenią sobie elastyczność w podejściu do realizacji umowy.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 10 maj 2021 07:47
Zaloguj się by skomentować