Zaloguj się

Inteligentne magazynowanie towarów małogabarytowych

Harmonijnie pracujący magazyn, który nigdy nie popełnia błędów, nieprzerwanie monitoruje swój stan, jest niezawodny i gotowy do pracy 24 h na dobę – to nie wizja z filmu science fiction. To realny do zrealizowania scenariusz, możliwy dzięki inteligentnym magazynom. Aktualne trendy w tym obszarze komentuje Mateusz Biegała, koordynator projektu firmy FABLOX – jedynego polskiego producenta inteligentnych robotów aptecznych.

MateuszBiegała FABLOXInteligentne magazyny to przyszłość szeroko rozumianego procesu magazynowania. Przed opracowaniem koncepcji działania robota aptecznego, przeprowadziliśmy dokładny research wśród farmaceutów, z którego jasno wynikało, że potrzebują oni automatyzacji w swojej codziennej pracy. Automatyzacja, na której opiera się działanie FABLOXa, ma zastosowanie nie tylko w aptekach, ale we wszystkich miejscach, gdzie przechowuje się małogabarytowy towar – wszelkiego rodzaju próbki, narzędzia, podzespoły, części produkcyjne, wiertła, części elektroniczne, itp. Inteligentny magazyn ma wiele funkcji, które usprawniają pracę: tworzy ogólny stan magazynowy, utrzymuje stan minimalny, informuje o stanie krytycznym, w pełni kontroluje proces wydań, minimalizuje ryzyko przeterminowania, gdyż w pierwszej kolejności wydaje najdłużej przechowywany towar. Nadzoruje komu i kiedy został on wydany - każda upoważniona osoba posiada specjalny dostęp, dzięki czemu użytkowanie przez pracowników np. narzędzi, często bardzo wartościowych, przebiega w sposób kontrolowany i bezpieczny. Monitoring stanu magazynowego 24 h jest całkowicie nieomylny, co eliminuje występowanie braków magazynowych. Inteligentne magazyny to bez wątpienia innowacyjne logistyczne narzędzie, pozwalające na usprawnienie procesu przepływu materiałów w łańcuchu dostaw oraz efektywne i kontrolowane zarządzanie całym procesem przechowywania. To przyszłość, która zapukała już do wielu drzwi zakładów produkcyjnych, placówek badawczych czy firm zajmujących się profesjonalnym magazynowaniem towarów. Tego rodzaju rozwiązanie jest już standardem procesów magazynowania w wielu rozwiniętych krajach światach. Naszą misją jest szerzenie i popularyzowanie go w Polsce.

Więcej o innowacyjnych rozwiązaniach stosowanych w branży medycznej i farmaceutycznej przeczytasz w najnowszym numerze czasopisma LOGISTYKA:
- Czasopismo Logistyka, numer 3/2022: Recepta na logistykę

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 18 lipiec 2022 09:59
Zaloguj się by skomentować