Zaloguj się

Logistyka zwrotów i tempo zwracania towarów

  •  Łukasz Wolski, dyrektor centrów logistycznych GXO w Poznaniu
  • Kategoria: Komentarz tygodnia

Istnieje kilka powodów, dla których konsumenci zwracają swoje zakupy. Szczególnie duże znaczenie ma tutaj bardzo dokładny opis produktu, dający klientowi jak najwięcej informacji przed złożeniem zamówienia. Odpowiednie narzędzia i systemy zapewniają, że właściwy produkt jest wysyłany na pewno do klienta, który go zamówił. Z czego w takim razie może wynikać wzrost liczby zwrotów? Odpowiedzi na to pytanie udziela Łukasz Wolski, dyrektor centrów logistycznych GXO w Poznaniu.

Łukasz Wolski Dyrektor centrów logistycznych GXO w Poznaniu Logistyka zwrotów coraz bardziej się rozwija. Tempo zwracanych towarów zależy od wielu czynników, w tym od sezonowości. Na przykład podczas pandemii nastąpił gwałtowny wzrost liczby zwrotów. W niektórych przypadkach sięgały one nawet 40% zakupów w handlu e-commerce. Te liczby różnią się także w zależności od kraju, ponieważ konsumenci mają różne zwyczaje zakupowe.

Istnieje kilka powodów, dla których konsumenci zwracają swoje zakupy. Najczęściej wynika to z faktu, że zamówili lub otrzymali niewłaściwy rozmiar produktu, nie zgadza się jego kolor lub nie odpowiada im materiał, z którego został wykonany. Zdarza się również, że produkt dotarł do nich w uszkodzonym stanie.

Wspólnie z naszymi klientami pracujemy nad rozwiązaniami, które pozwalają zmniejszać liczbę zwracanych towarów. Szczególnie duże znaczenie ma tutaj bardzo dokładny opis produktu, dający klientowi jak najwięcej informacji przed złożeniem zamówienia. Zaawansowana kontrola jakości w magazynach zapewnia, że wysyłane produkty nie są w żaden sposób uszkodzone oraz że zostały prawidłowo zapakowane. Odpowiednie narzędzia i systemy zapewniają, że właściwy produkt jest wysyłany na pewno do klienta, który go zamówił.

Cały tekst wywiadu dostępny pod linkiem: GXO odzyskuje w Poznaniu zwrócone produkty

Ostatnio zmieniany w wtorek, 23 maj 2023 06:55
Zaloguj się by skomentować