logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Eurinpro pierwszym inwestorem w parku przemysłowym Grodzisk Mazowiecki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Eurinpro jest pierwszym inwestorem w nowo utworzonej strefie przemysłowo-inwestycyjnej na terenie Grodziska Mazowieckiego. Projekt w podwarszawskim Parku Przemysłowym Grodzisk Mazowiecki realizowany jest przez Eurinpro dla jednej z dziesięciu największych firm logistycznych w Europie.

Pierwszy w Polsce projekt realizowany przez Eurinpro to magazyn o docelowej powierzchni 30 000 mkw. budowany dla GEFCO - członka grupy PSA Peugeot Citroën. W związku z dynamicznym rozwojem firmy, aktualne centrum dystrybucji o powierzchni 11 000 mkw. stało się zbyt małe dla operacji przez nią wykonywanych. Po dokładnej analizie potrzeb logistycznych klienta firma Eurinpro wyznaczyła teren o powierzchni 70000 mkw. w podwarszawskim Parku Przemysłowym Grodzisk Mazowiecki. Strategiczna lokalizacja projektu w nowej strefie inwestycyjnej, oddalonego zaledwie o 4 km od już istniejącego magazynu firmy i jedynie 25 km od centrum Warszawy, zapewni w przyszłości łatwy dostęp do powstającej autostrady A2 Berlin - Moskwa.

- Nasz klient był bardzo zadowolony z zaproponowanej przez nas lokalizacji. Fakt, że pozostaną w tym samym mieście, zaledwie 4 km od dotychczasowej siedziby, był jednym z kluczowych czynników, który zadecydował o powstaniu nowego obiektu. Bardzo istotny jest dla nich również fakt, że mogą wynajmować powierzchnię magazynową od długoterminowego inwestora projektu, jakim jest Eurinpro - powiedział Rafał Bochenek, przedstawiciel regionalny firmy Eurinpro w Polsce.

Inwestycja, której oddanie do użytku planowane jest w kwietniu 2006 r., będzie realizowana w dwóch etapach, każdy po 15 000 mkw. Dostosowany do potrzeb firmy logistycznej nowy magazyn będzie wyposażony w 30 doków załadunkowych i drzwi umożliwiające wygodny załadunek i rozładunek. Wysokość użytkowa magazynu będzie wynosiła 10 m, a idealnie płaska posadzka o tolerancji wykonania 3 mm na 2 mkw. zapewni strukturze nośność 50 kN/mkw.

Wybudowany przez Eurinpro obiekt „na miarę” obok powierzchni magazynowej, będzie oferował pomieszczenia biurowe, specjalnie zaprojektowane pomieszczenia do przechowywania substancji niebezpiecznych oraz obszerny zewnętrzny parking. Już teraz powstają fundamenty nowej bazy logistycznej firmy, z której będzie można korzystać od kwietnia 2006 roku.

Pierwszy klient Eurinpro w Polsce specjalizuje się w przygotowywaniu i dystrybucji samochodów, przesyłkach drobnicowych, transporcie całopojazdowym oraz logistyce magazynowej. Jako jeden z czołowych integratorów logistycznych posiada bogate doświadczenie i fachową wiedzę, obejmującą każdy z etapów łańcucha dostaw. Jako nowoczesna i efektywna firma, przywiązuje dużą wagę do jakości wykonywanego projektu.

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj