logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Park Magazynowy Logit powstaje na terenie Wielkopolskiego Centrum Logistycznego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
6 września 2007 r. odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Parku Magazynowego Logit.

W uroczystości udział wzięli: Ryszard Nawrocki Wójt Gminy Stare Miasto, na terenie której zlokalizowane jest Wielkopolskie Centrum Logistyczne, Stanisław Bielik Starosta Powiatu Konińskiego, Kazimierz Pałasz Prezydent Miasta Konina oraz Ireneusz Fechner przedstawiciel Instytutu Logistyki i Magazynowania, który wspiera i promuje koncepcję Wielkopolskiego Centrum Logistycznego w Polsce i za granicą.
Generalnego Wykonawcę, firmę Depenbrock Polska reprezentowali Krzysztof Brzeźniak - Prezes, Krzysztof Kapała - Kierownik Projektu oraz Paweł Markowski - Kierownik Budowy.Park Magazynowy Logit został zaprojektowany na obszarze 110 000 mkw. i zakłada budowę magazynów wysokiego składowania o łącznej powierzchni 60 000 mkw. Obecnie realizowany obiekt o powierzchni 13 300 mkw. będzie pierwszym magazynem usługowym na terenie Wielkopolskiego Centrum Logistycznego i jest oferowany do wynajmu firmom logistycznym i transportowym. Na obecnym etapie budowy wynajęto już 7000 mkw. Agentem wyłącznym wynajmu nieruchomości jest firma Jartom z Warszawy.

Budowany magazyn zostanie oddany do użytku w listopadzie 2007 r. Budowa drugiego obiektu magazynowego w Parku Logit będzie realizowana w II kwartale 2008 r.

Inwestorem realizującym projekt Parku Magazynowego jest firma Logit, oferująca ponadto usługi magazynowe oraz szereg usług towarzyszących dla najemców tj. rekrutacja i dobór kadr, obsługa kadr i płac, ochrona.
Park Magazynowy Logit to nowe miejsce na logistycznej mapie Polski, atrakcyjne ze względu na swoje centralne położenie przy najbardziej uczęszczanym II Europejskim Korytarzu transportowym wzdłuż autostrady A-2 na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 25.

Wielkopolskie Centrum Logistyczne ma także sprzyjające warunki do rozwoju przewozów intermodalnych w związku z łatwym połączeniem z linią kolejową E 95 (Berlin - Moskwa).
Miasto Konin i Wielkopolskie Centrum Logistyczne Konin - Stare Miasto SA czyni starania zmierzające do uruchomienia terminala przeładunków kontenerowych na stacji Konin.
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 wrzesień 2007 13:49

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz…

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz rozwoju logistyki

Dwie z największych spółek Skarbu Państwa: PKP S.A. i Poczta Polska S.A. podpisały list intencyjny...

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj