Zaloguj się

ProLogis buduje swoje pierwsze centrum dystrybucyjne na Bliskim Wschodzie

ProLogis ogłosił budowę swojego pierwszego centrum dystrybucyjnego na Bliskim Wschodzie. Spółka podpisała umowę dotyczącą zaprojektowania i budowy obiektu o powierzchni 74100 metrów kwadratowych w Dubaju dla firmy Aramex.

Nowy obiekt firmy Aramex budowany jest w Dubai Logistics City (DLC), nowym ośrodku logistycznym położonym kilkanaście minut drogi samochodem od portu Jebel Ali, siódmego co do wielkości portu kontenerowego na świecie, i od przyszłego Centralnego Międzynarodowego Portu Lotniczego w Dubaju. Budowa centrum dystrybucyjnego już się rozpoczęła, a jej zakończenie planowane jest na drugą połowę 2008 r.

- Analizowaliśmy możliwości rozwoju ProLogis w tym regionie przez ponad rok i jesteśmy przekonani, że ta transakcja na terenie DLC stanowi dla firmy doskonałą możliwość rozpoczęcia działalności na Bliskim Wschodzie - stwierdził Jeff Schwartz, Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny ProLogis. - Dzięki swojej centralnej lokalizacji w regionie oraz dostępowi do głównych rodzajów transportu, Dubaj szybko staje się bramą na Bliski Wschód, a DLC będzie jednym z głównych miejsc krzyżowania się łańcuchów dostaw na świecie. Obecność w tym dynamicznie rozwijającym się globalnym ośrodku logistycznym pozwoli nam stać się częścią tej szybko rozwijającej się dziedziny gospodarki. Jesteśmy jednocześnie przekonani, że dalszy rozwój infrastruktury jeszcze bardziej zwiększy zapotrzebowanie na nowoczesną powierzchnię dystrybucyjną.

DLC stanowi pierwszą część inwestycji o nazwie Dubai World Central, wspieranej przez rząd, której efektem będzie zagospodarowany obszar miejski o powierzchni 140 kilometrów kwadratowych. Przedsięwzięcie o wartości 33 miliardów USD, realizowane 40 kilometrów od istniejącego Międzynarodowego Portu Lotniczego Dubaj, będzie po ukończeniu stanowić jedną z największych na świecie platform logistycznych transportu multimodalnego, obejmującą DLC, projektowany Centralny Międzynarodowy Port Lotniczy Dubaj oraz port Jebel Ali. Docelowo DLC ma służyć jako globalny ośrodek logistyczny, obsługujący Bliski Wschód, Indie, Afrykę i Wspólnotę Niepodległych Państw.
Ostatnio zmieniany w czwartek, 22 listopad 2007 10:35
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe