logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Fiege wygrywa przetarg na obsługę Środkowoeuropejskiego Centrum Dystrybucji 3M

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W wyniku długotrwałego przetargu oraz rozważania różnorodnych rozwiązań, realizację projektu obsługi Środkowoeuropejskiego Centrum Dystrybucji (CEDC) 3M powierzono Fiege. Zakres usług obejmuje: realizację zamówień klientów, zaopatrywanie pozostałych magazynów 3M z regionu Europy Wschodniej, magazynowanie i dystrybucję, usługi podnoszące wartość produktów i inne związane z dostosowaniem artykułów do lokalnych wymogów (np. tworzenie zestawów promocyjnych), a także prowadzenie dokumentacji dostaw w wielu wersjach językowych.

Cieszymy się z wygranego przetargu i rozszerzenia dotychczasowej współpracy z firmą 3M. To niewątpliwie nie tylko znaczący sukces, lecz również duże wyzwanie. Dołożymy starań, aby jak najlepiej wywiązać się z powierzonych nam zadań – powiedział Piotr Kohmann, Dyrektor Generalny Fiege Sp. z o.o.

- Propozycja, jaką złożyła firma Fiege w procesie przetargowym na obsługę nowego Środkowoeuropejskiego Centrum Dystrybucji, zrobiła na nas duże wrażenie – dodał Paul Davis, Dyrektor Europejskiej Sieci Dystrybucji 3M. – Firma 3M po raz pierwszy zleca obsługę Europejskiego Centrum Dystrybucji zewnętrznemu operatorowi logistycznemu. Dotychczasowa dobra współpraca z Fiege, jak również pewność, że wykazuje ona należytą staranność i uwagę w rozwiązywaniu istotnych kwestii, były kluczowymi czynnikami, które przyczyniły się do tego, że Fiege wygrała przetarg.

Nowe CEDC 3M będzie znajdować się na Śląsku (w Dąbrowie Górniczej). Lokalizacja ta pokrywa się ze „środkiem ciężkości” dla obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, a także posiada dobre połączenia z głównymi miastami Polski i regionu. Dodatkowo oferuje ona stosunkowo dobrą infrastrukturę drogową do głównych rynków Polski, Czech i Węgier, które mogą zostać obsłużone w 24 lub 48  godzin. Ponadto region cechuje się wciąż konkurencyjnym poziomem kosztów oraz oferuje dostępność wykwalifikowanej siły roboczej. Obiekt w Dąbrowie Górniczej powstał w 2005 roku. Powierzchnia, którą zajmuje Fiege wynosi 45 000 m kw. Obiekt klasy A, oferujący usługi składu celnego, wyposażony jest w instalację tryskaczową, system telewizji przemysłowej i monitoringu 7/24  oraz posiada bezpośredni dostęp do bocznicy kolejowej. Całkowita powierzchnia przeznaczona do obsługi 3M wynosi 15000 m kw. Składowanie będzie odbywać się w systemie regałowym o szerokich korytarzach, z odpowiednią ochroną przeciwpożarową dostosowaną także do magazynowania produktów niebezpiecznych. Produkty farmaceutyczne i stomatologiczne będą składowane w specjalnie do tego celu wydzielonej i przystosowanej części magazynu, gdzie szczególne warunki przechowywania (temperatura i wilgotność) będą ściśle kontrolowane.

Uruchomienie działalności jest planowane na styczeń 2008 roku.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 listopad 2007 12:09

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express (Poland), będący dostawcą międzynarodowych usług ekspresowych, wspiera kampanię społeczną popularyzującą tematykę bezpieczeństwa internetowego...

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Najwyższy w Polsce, 46-metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain...

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj