Zaloguj się

Fiege wygrywa przetarg na obsługę Środkowoeuropejskiego Centrum Dystrybucji 3M

W wyniku długotrwałego przetargu oraz rozważania różnorodnych rozwiązań, realizację projektu obsługi Środkowoeuropejskiego Centrum Dystrybucji (CEDC) 3M powierzono Fiege. Zakres usług obejmuje: realizację zamówień klientów, zaopatrywanie pozostałych magazynów 3M z regionu Europy Wschodniej, magazynowanie i dystrybucję, usługi podnoszące wartość produktów i inne związane z dostosowaniem artykułów do lokalnych wymogów (np. tworzenie zestawów promocyjnych), a także prowadzenie dokumentacji dostaw w wielu wersjach językowych.

Cieszymy się z wygranego przetargu i rozszerzenia dotychczasowej współpracy z firmą 3M. To niewątpliwie nie tylko znaczący sukces, lecz również duże wyzwanie. Dołożymy starań, aby jak najlepiej wywiązać się z powierzonych nam zadań – powiedział Piotr Kohmann, Dyrektor Generalny Fiege Sp. z o.o.

- Propozycja, jaką złożyła firma Fiege w procesie przetargowym na obsługę nowego Środkowoeuropejskiego Centrum Dystrybucji, zrobiła na nas duże wrażenie – dodał Paul Davis, Dyrektor Europejskiej Sieci Dystrybucji 3M. – Firma 3M po raz pierwszy zleca obsługę Europejskiego Centrum Dystrybucji zewnętrznemu operatorowi logistycznemu. Dotychczasowa dobra współpraca z Fiege, jak również pewność, że wykazuje ona należytą staranność i uwagę w rozwiązywaniu istotnych kwestii, były kluczowymi czynnikami, które przyczyniły się do tego, że Fiege wygrała przetarg.

Nowe CEDC 3M będzie znajdować się na Śląsku (w Dąbrowie Górniczej). Lokalizacja ta pokrywa się ze „środkiem ciężkości” dla obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, a także posiada dobre połączenia z głównymi miastami Polski i regionu. Dodatkowo oferuje ona stosunkowo dobrą infrastrukturę drogową do głównych rynków Polski, Czech i Węgier, które mogą zostać obsłużone w 24 lub 48  godzin. Ponadto region cechuje się wciąż konkurencyjnym poziomem kosztów oraz oferuje dostępność wykwalifikowanej siły roboczej. Obiekt w Dąbrowie Górniczej powstał w 2005 roku. Powierzchnia, którą zajmuje Fiege wynosi 45 000 m kw. Obiekt klasy A, oferujący usługi składu celnego, wyposażony jest w instalację tryskaczową, system telewizji przemysłowej i monitoringu 7/24  oraz posiada bezpośredni dostęp do bocznicy kolejowej. Całkowita powierzchnia przeznaczona do obsługi 3M wynosi 15000 m kw. Składowanie będzie odbywać się w systemie regałowym o szerokich korytarzach, z odpowiednią ochroną przeciwpożarową dostosowaną także do magazynowania produktów niebezpiecznych. Produkty farmaceutyczne i stomatologiczne będą składowane w specjalnie do tego celu wydzielonej i przystosowanej części magazynu, gdzie szczególne warunki przechowywania (temperatura i wilgotność) będą ściśle kontrolowane.

Uruchomienie działalności jest planowane na styczeń 2008 roku.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 26 listopad 2007 13:09
Zaloguj się by skomentować