Zaloguj się

Zmiany w grupie Goodman

W lipcu zostało otwarte nowe biuro Goodman w Krakowie, natomiast w sierpniu firma ogłosiła przekazanie dwóch obiektów dla swoich klientów: dla firmy Whirlpool we Wrocławiu (ok. 25.000 m kw) oraz dla firmy Nissin Crystal Parku pod Toruniem (ok. 17.000 m kw). W listopadzie funkcję Dyrektora Generalnego na Polskę obejmie Błażej Ciesielczak. W tym roku Goodman otwiera też trzecie biuro w Polsce: po Warszawie i Krakowie, firma będzie obecna także w Poznaniu. Goodman rozwija sie także na rynkach rumuńskim, węgierskim i słowackim.

W miarę rozwoju sektora logistyki i dystrybucji w kierunku wschodnim, Goodman podjął istotne zobowiązania w Rumunii otwierając nowe biuro w Bukareszcie i mianując Mülera Onofrei Dyrektorem Generalnym na Rumunię. Pan Onofrei uprzednio był zatrudniony w bukareszteńskiej firmie Aleph Properties zajmującej się nieruchomościami. Doświadczenie w dziedzinie rumuńskich rynków logistycznych i przemysłowych zdobył pełniąc funkcję Country Managera w firmie Prologis, a wcześniej podczas pracy w CBRE Eurisko.

Goodman podjął też istotne działania na Węgrzech, nabywając dwa duże tereny inwestycyjne, dające łącznie możliwość wybudowania 175.000 m kw. powierzchni logistycznych klasy A. W przypadku zakupu pierwszego terenu na Węgrzech Goodman nabył możliwość wybudowania 155.000 m kw. budynków na obszarze ok. 31 hektarów na terenie Ullo Airport Logistics Centre, obecnie najszybciej rozwijającym się w Budapeszcie centrum konsumenckim i logistycznym, położonym w pobliżu lotniska międzynarodowego. Dowodem potwierdzającym trafność i duży potencjał rynkowy tej inwestycji, był kontrakt typu back-to-back lease obiektu o powierzchni 27 000 m kw., zawarty przez Goodmana z niemiecką siecią apteczno-drogeryjną tuż po nabyciu obiektu.
 
Przy drugim zakupie, w Gyal-Budapest, Goodman nabył teren o powierzchni 21 000 m kw. przeznaczony pod obiekty magazynowe. który bezpośrednio  przylega do już istniejących obiektów należących do portfolio Goodmana i obecnie wynajmowanych firmie Hopi. Tereny Gyal-Budapest są jednymi z najważniejszych lokalizacji logistycznych Budapesztu i są położone w pobliżu  skrzyżowania dwóch głównych autostrad, zajmując powierzchnię około 6,23 hektara.

W tym tygodniu na Węgrzech Goodman przekazał firmie Bertrans nowo wybudowany, dostosowany do potrzeb magazyn o powierzchni ponad 10 000 m kw. Firma Bertrans jest jedną z największych firm logistycznych na południu Węgier, specjalizującą się w magazynowaniu , transporcie oraz usługamach celnych dla krajowych i międzynarodowych klientów. Jej gwałtowny rozwój zaowocował zapotrzebowaniem na dodatkowe powierzchnie logistyczne. Dzięki temu zawarto umowę z firmą Goodman na przejęcie istniejącego parku logistycznego firmy Bertrans wraz z 44 000 m kw. terenu w Kecskemet, dwóch magazynów o łącznej powierzchni 13 500 m kw oraz budynku biurowego o powierzchni 1 373 m kw. Jednocześnie Goodman nabył sąsiadujący teren, gdzie wybudował nowy  magazyn o powierzchni 10 000 m kw., który właśnie zoostał przekazany do użytku firmie Bertrans. Także na Słowacji firma Goodman dostrzegła dobre warunki rynkowe, czego dowodem jest  pierwsza faza wysokiej jakości Centrum Logistycznego Senec, która została wynajęta w 100% jeszcze przed zakończeniem prac budowlanych. Etap 1 to 45 000 m kw. do wynajmu netto spośród 180 000 m kw. całości. Powierzchnie dostępne w fazie 1 przyciągnęły takich cenionych i wiarygodnych kontrahentów jak Hopi, Gebrueder Weiss for Whirlpool i Fiege.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 21 październik 2008 12:00
Zaloguj się by skomentować