Zaloguj się

Knauf Industries w Panattoni Park Wrocław II

Panattoni Europe, jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowych w Europie poinformował o podpisaniu umowy najmu z firmą Knauf Industries Polska - wiodącym producentem opakowań ze styropianu. Spółka zajmie 9 612 m kw. powierzchni magazynowej i 400 m kw. powierzchni biurowej w Panattoni Park Wrocław II.

Według raportu Cushman&Wakefield w rejonie Wrocławia popyt w 2008 r. wyniósł 184 tys. m kw., z czego 23% wygenerowali operatorzy logistyczni, 19% pochodziło ze strony sieci sklepów, a 11 % - lekka produkcja. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom Panattoni Europe w 2008 r. powiększył swoje zasoby powierzchni przemysłowej w okolicach Wrocławia. Po rozbudowie Panattoni Park Wrocław I, położonym na Bielanach Wrocławskich (do 86,5 tys. m kw.), deweloper przystąpił do budowy swojego drugiego wrocławskiego parku, położonego w Kątach Wrocławskich, o powierzchni 60 tys. m kw. Oba parki cieszą się zainteresowaniem najemców. W ciągu 2008 r. deweloper wynajął w okolicach Wrocławia 83 tys. m kw.

Nowym najemcą w Panattoni Park Wrocław został producent styropianu i tworzyw sztucznych, firma Knauf Industries. Firma produkuje opakowania styropianowe, kształtki techniczne, płyty izolacyjne oraz elementy wtryskiwane z tworzyw sztucznych.
- W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy musieliśmy rozpocząć poszukiwania nowej powierzchni, która spełniłaby nasze oczekiwania. Szybko przekonaliśmy się, ze w rejonie Wrocławia oferta firmy Panattoni jest najbardziej konkurencyjna i nastawiona na spełnienie oczekiwań klienta - stwierdził Tomasz Libera z Knauf Industries. - Planujemy wprowadzić się do nowej siedziby na początku września 2009 r. Docelowo w naszej nowej lokalizacji utworzymy ok. 150 nowych miejsc pracy.
- Głównym celem Panattoni Europe jest proponowanie elastycznych rozwiązań logistycznych, które spełniają potrzeby Klientów z każdej branży - powiedział Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający Panattoni Europe na Europę Środkową i Wschodnią. - Dlatego cieszy nas fakt nawiązania współpracy z kolejnym partnerem, który docenia jakość oferowanych przez Panattoni usług i zlokalizował swoje centrum dystrybucyjne w naszym obiekcie.

Knauf Industries to kolejny duży klient, który wybrał Panattoni Park Wrocław II. Wkrótce do parku wprowadzi się firma CJ International, która wynajęła łącznie 5 100 m kw. W drugim wrocławskim parku dewelopera (Panattoni Park Wrocław I) zajmowaną powierzchnię powiększyła firma Orsay, która wynajęła dodatkowo 8 tys. m kw. magazynu i 1 446 m kw. biura. Natomiast w październiku 2008 r. umowę na 20 tys. m kw. podpisał z deweloperem producent i dystrybutor hydrauliki siłowej firma Sauer Danfoss, która uruchomi wkrótce fabrykę na Bielanach Wrocławskich.

Warto zauważyć, że nowa inwestycja Panattoni jest doskonale skomunikowana z centrum miasta. Park usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, zaledwie 17 km od centrum Wrocławia, w miejscowości Nowa Wieś Wrocławska (gmina Kąty Wrocławskie).

Panattoni planuje rozwój swoich lokalizacji. Obecnie w budowie znajduje się ok. 380 tys. m kw. powierzchni. W pierwszym kwartale 2009 r. deweloper zamierza sfinalizować prace prowadzone równolegle w trzech lokalizacjach: w Żernikach (Panattoni Park Poznań II), Czeladzi oraz Mysłowicach (II faza). Na kolejne miesiące, oprócz oddania inwestycji w Nowej Wsi Wrocławskiej, przewidziane jest zakończenie budowy Panattoni Park Ożarów (2 kw. 2009 r.), Panattoni Park Gliwice (3 kw. 2009 r.) oraz Panattoni Park Gdańsk (3-4 kw. 2009 r.).

Ostatnio zmieniany w piątek, 27 luty 2009 12:17
Zaloguj się by skomentować