Zaloguj się

Consafe Logistics usprawnia logistykę dla Michael Huber Polska

Firma Michael Huber Polska, jeden z czołowych producentów farb drukarskich, wybrała system Effect Warehouse do zarządzania gospodarką magazynową w swoim magazynie w Nowej Wsi Wrocławskiej.

Do tej pory pracownicy magazynu posługiwali się tradycyjnymi dokumentami papierowymi, co znacznie ograniczało wydajność, głównie z powodu częstych pomyłek przy wydawaniu towarów. Michael Huber Polska ma w swej ofercie bardzo szeroki wybór specjalistycznych farb, a dodatkowym czynnikiem utrudniającym pracę magazynu jest fakt, że farby przechowywane są w różnorodnych opakowaniach – w kontenerach, hobokach, kartonach, na paletach itd. Usprawnienie pracy poprzez wdrożenie systemu do zarządzania operacjami magazynowymi stało się koniecznością. Wybór padł na system Effect Warehouse oferowany przez firmę Consafe Logistics.

Effect Warehouse jest nowoczesnym systemem do zarządzania magazynem, który automatyzuje operacje magazynowe dzięki zastosowaniu terminali przenośnych i drukarek kodów kreskowych.

Consafe Logistics rozpoczął wdrożenie od opracowania systemu znakowania miejsc paletowych i rzędów regałowych, a następnie dostarczył i zamontował etykiety lokalizacyjne i tablice na regały. System uwzględnia rotację towarów, dzięki czemu często wydawane towary znajdować się będą bliżej bram magazynowych. Effect Warehouse zapewnia również obsługę opakowań zwrotnych. Consafe Logistics wyposaży operatorów magazynowych w terminale mobilne MC9090 firmy Motorola (z pakietami serwisowymi) oraz drukarki Zebra Technologies ZM48D i P4T.

Powierzchnia magazynu w centrali firmy Michael Huber Polska we Wrocławiu, w którym nastąpi pierwszy etap wdrożenia wynosi 4200 m kw. Regały posiadają 1745 miejsc paletowych (Euro). W kolejnym etapie nastąpią wdrożenia w magazynach zlokalizowanych w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Szczecinie.

- Wymagania i oczekiwania wobec systemu magazynowego były ogromne - mówi Bożena Bodek, Dyrektor Zarządzający Michael Huber Polska. - Musieliśmy wziąć pod uwagę takie czynniki jak konieczność wydzielenia towarów łatwopalnych i wybuchowych na wyznaczonych miejscach paletowych. Mamy możliwość prowadzenia gospodarki opakowaniami zwrotnymi. System z założenia miał umożliwić śledzenie ruchu towaru od momentu wejścia do MHP do momentu dostarczenia do klienta. Ponadto miał umożliwić identyfikację serii towaru w każdym miejscu i momencie włącznie z reklamacją klienta. Dalsze korzyści to ułatwienie pracownikowi kompletacji towaru do wydania, eliminacja pomyłek przy wydawaniu towaru. Wdrożony system ułatwi spedycję towaru i umożliwi śledzenie sposobu wykorzystania środków transportu oraz ułatwi i przyśpieszy inwentaryzację.

W związku z wdrożeniem Effect Warehouse firma Michale Huber Polska spodziewa się oszczędności zarówno jeśli chodzi o czas jaki i finanse. Prognozowane korzyści to zmniejszenie ilości reklamacji i kosztów z tym związanych, skrócenie czasu kompletacji dostaw, bardziej efektywne wykorzystanie środków transportu.

Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe