Zaloguj się

BCS Polska wdroży system obsługi magazynu w DPD Polska

Firma BCS Polska wdroży autorski system zarządzania magazynem bcsTiger w polskim oddziale międzynarodowej firmy kurierskiej DPD Polska. System będzie odpowiadał za usprawnienie i optymalizację procesów magazynowych.
 
Dzięki zastosowaniu systemu bcsTiger firma DPD Polska otrzyma narzędzie, za sprawą którego będzie mogła zbierać dane o wysyłkach i przyjęciach towaru, zarządzać ruchami międzymagazynowymi oraz prowadzić monitoring pracy personelu. Dodatkowym usprawnieniem będzie możliwość analizy transferów wewnątrzmagazynowych za pomocą zaawansowanych raportów, przekształconych później w wiedzę biznesową.
 
- System bcsTiger obejmuje swoim zakresem m.in. przeprowadzanie inwentaryzacji - tych zaplanowanych przez kierownika magazynu, jak i tworzonych bezkontekstowo przez magazynierów. Dzięki inwentaryzowaniu wybranej części magazynu, nie będzie już problemu polegającego na blokowaniu działania całego magazynu - stwierdził Filip Michera, kierownik działu sprzedaży, BCS Polska.
 
System umożliwia klarowne śledzenie stanów magazynowych, dając pełen obraz hali z podziałem na strefy, rzędy, kolumny, poziomy i miejsca magazynowe. Oznaczenie lokalizacji w magazynie kodami kreskowymi powoduje, iż praca magazynierów jest szybka i bezproblemowa, a każdy ruch magazynowy - zaplanowany i zarejestrowany. Dzięki zastosowaniu terminali przenośnych pracownicy magazynu uzyskają mobilność i bezpośrednią kontrolę nad realizowanymi dyspozycjami.
 
- Realizowany przez BCS Polska system będzie umożliwiał automatyzację procesów wymiany danych miedzy kontrahentami a magazynami DPD Polska. Zdefiniowane tryby komunikacji umożliwią elastyczne dopasowanie się do systemów Klienta zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego. Dodatkowym atutem jest dostęp do modułu WWW, który w czasie rzeczywistym pozwala na: złożenie dyspozycji, sprawdzenie stanu magazynowego, dodanie nowego produktu do kartoteki i wiele innych - powiedział Robert Szymański Kierownik ds. projektów logistycznych z DPD Polska.
 
Oddanie wszystkich funkcjonalności systemu przewidziane jest na marzec 2010 roku.

Ostatnio zmieniany w piątek, 05 marzec 2010 10:05
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe