Zaloguj się

Precyzyjna kompletacja w magazynie Anton Rohr Logistyka

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka
Anton Rohr Logistyka, firma specjalizująca się w logistyce mebli i materiałów budowlanych, wdrożyła nową sieć radiową oraz technologię skanowania produktów.Anton Rohr Logistyka oferuje usługi magazynowania w magazynach wysokiego składowania, sporządzanie koncepcji i realizację logistyki magazynowej, komisjonowanie, przeładunek oraz transport mebli. Zanim meble produkowane za wschodnią granicą trafią do odbiorców w Niemczech, najpierw zostają przewiezione do kompleksu magazynów w Mosinie pod Poznaniem, gdzie odbywa się szczegółowy proces kompletacji zgodny z zamówieniami złożonymi przez kontrahentów. Do magazynu codziennie przyjeżdża 50-80 TIR-ów z towarem i codziennie tyle samo wyjeżdża z odpowiednio skompletowanymi meblami. Dlatego tak ważne jest czytelne i przejrzyste oznakowanie magazynu. W związku z rozbudową magazynu w Mosinie, firma potrzebowała nowej technologii skanowania produktów i znakowania miejsc magazynowych oraz nowych terminali. Dotychczas stosowane rozwiązanie starszego typu okazało się nieefektywne. SKK zaproponowała Anton Rohr Logistyka wdrożenie rozwiązania składającego się z sieci radiowej Cisco, opartej o punkty dostępowe i zarządzający nimi kontroler oraz terminali Honeywell 9950 i tabliczek lokalizacyjnych. Kontroler jest sercem systemu, zapewnia scentralizowaną konfigurację, monitoring i nadzór nad siecią punktów dostępowych. Implementacja sieci radiowych Cisco, pracujących w oparciu o kontrolery, pozwala na kontrolę i sterowanie całą siecią WLAN w czasie rzeczywistym, umożliwiając reakcję na zmieniające się środowisko i okoliczności poprzez zmianę parametrów jej działania. Pozwala to na inteligentne zarządzanie zarówno małymi, jak i bardzo dużymi sieciami WLAN, w znaczący sposób odciążając administratorów. Przed przystąpieniem do wdrożenia sieci bezprzewodowej w magazynie Anton Rohr Logistyka, konsultanci SKK wykonali pomiary propagacji fal. Zidentyfikowali źródła zakłóceń w zakresie częstotliwości wykorzystywanych przez sieci WLAN, a także obszary, na których występowało silne tłumienie i rozproszenie sygnału radiowego. Szczegółowe pomiary pozwoliły na bardzo precyzyjne zaprojektowanie sieci bezprzewodowej. Następnie konsultanci SKK zainstalowali sieć bezprzewodową oraz skonfigurowali urządzenia pracujące w ramach systemu. Zastosowanie rozwiązania zaproponowanego przez SKK oznacza dla firmy Anton Rohr Logistyka dużą mobilność - pracownicy mają ciągły dostęp do sieci w każdym punkcie znajdującym się na terenie magazynu. Ponadto zainstalowana sieć bezprzewodowa gwarantuje niezawodność. Wszystkie operacje magazynowe odbywają się płynnie, nie ma przestojów, a to oznacza oszczędność czasu, większą efektywność i wydajność pracy. Sieć oparta o kontrolery jest bezpieczna, a ważne informacje dotyczące firmy nie wydostają się na zewnątrz.

- Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą SKK. Konsultanci SKK to wysokiej klasy specjaliści, którzy błyskawicznie reagowali na nasze potrzeby. Teraz kompletacja w magazynie jest przeprowadzana szybko i precyzyjnie. Co więcej - rozwiązanie umożliwia w przyszłości rozbudowę systemu oraz wprowadzenie komunikacji głosowej - mówi Lech Rosochowicz, administrator systemu IT w firmie Anton Rohr Logistyka.

W ramach przeprowadzonego wdrożenia SKK zaproponowała również zastosowanie w magazynie Anton Rohr Logistyka nowatorskiego oznakowania lokalizacji w podłodze. Specjalnymi metalowymi tabliczkami oznakowano prawie 5 tys. miejsc paletowych. Oznakowanie lokalizacji tabliczkami to trwałe rozwiązanie na lata. Tabliczki są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia oraz zarysowania powstałe np. na skutek wsuwania palet pod regał czy przejechania wózkiem widłowym. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu, Anton Rohr Logistyka może efektywnie zarządzać magazynem poprzez system oparty na wydajnej i niezawodnej sieci radiowej. Wszystkie operacje magazynowe odbywają się w ramach sieci radiowej, dzięki czemu są na bieżąco kontrolowane, a to usprawnia pracę całego magazynu i tym samym ogranicza koszty na linii producent - odbiorca. W ramach współpracy SKK zapewniła również opiekę serwisowo-gwarancyjną z 3-dniowym terminem naprawy oraz przeprowadziła szkolenie dla pracowników Anton Rohr Logistyka.

Zaloguj się by skomentować