Zaloguj się

Najlepszy magazyn roku - nagroda dla Panattoni

Panattoni Europe zdobył nagrodę w prestiżowym konkursie CIJ Awards. Nagroda przypadła inwestycji Tesco jako Best Warehouse/Logistics Industrial & Logistics Development of the Year 2010.  Konkurs odbył się po raz dziewiąty i jest organizowany przez jeden z wiodących miesięczników poświęconych branży deweloperskiej w Europie Środkowo-Wschodniej - CIJ Journal. 

Uroczystość rozdania nagród dziewiątej edycji konkursu CIJ Awards, odbyła się 4 listopada br. w warszawskim hotelu InterContinental. Podczas wieczornej gali, Panattoni Europe otrzymało nagrodę w kategorii Best Warehouse/Logistics Industrial & Logistics Development of the Year 2010 za centrum dystrybucyjne Tesco. W zeszłym roku, triumfował Panattoni Park Mysłowice. Nagrodzony obiekt BTS Tesco jest wyjątkowy nie tylko w portfolio dewelopera, ale i na całym rynku powierzchni przemysłowych - jest rekordową inwestycją w Polsce, z całkowitą powierzchnią 57.000 m kw.

Nagrodzona inwestycja Panattoni Europe obejmuje budowę obiektu typu build-to-suit (BTS), dedykowanego branżowemu liderowi - brytyjskiej sieci hipermarketów Tesco. Inwestycja liczy: 57.000 m kw. powierzchni magazynowej, w tym 13.800 m kw. chłodni, 440 miejsc parkingowych, 80 miejsc postojowych dla naczep i 36 miejsc dla tirów. Do tego własna stacja benzynowa oraz warsztat z myjnią dla naczep. 3 biura stanowiące części zewnętrzne budynku, 15 proc. przeszklenia dachu i możliwość zatrudnienia 300 osób na każdej z trzech zmian na dobę.  

Centrum dystrybucyjne Tesco powstaje nie tylko w centrum aglomeracji śląskiej, ale również w logistycznym sercu Europy. Lokalizacja obiektu to sąsiedztwo węzła Gliwice-Sośnica, który łączy dwa korytarze transeuropejskie, biegnące przez Europę. Przez węzeł odbywać się będzie ruch międzynarodowy w czterech kierunkach (północ, południe, wschód, zachód) oraz krajowy w sześciu (dodatkowo północny zachód i południowy wschód). W tej chwili węzeł umożliwia dojazd do Berlina, Drezna, Lwowa, Ostrawy, Pragi i Wiednia. 
Ostatnio zmieniany w piątek, 12 listopad 2010 14:11
Zaloguj się by skomentować