Zaloguj się

11 165 m kw. dla Nagel-Group

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka
Trwa realizacja obiektu BTS dla firmy Nagel-Group. Realizowana inwestycja jest pierwszym budynkiem Panattoni Park Gliwice I, który docelowo będzie składał się z dwóch obiektów.Łączna powierzchnia budynku to 11 165 m kw., z czego 10 165 m kw. przeznaczonych zostanie na nowoczesny magazyn. Pozostałe 1000 m kw. zajmą pomieszczenia biurowo-socjalne. Panattoni Park Gliwice I to jedna z sześciu inwestycji Panattoni Europe w regionie górnośląskim. Pierwszym realizowanym w parku budynkiem jest obiekt build-to-suit (BTS) dedykowany Nagel-Group - firmie logistycznej specjalizującej się w magazynowaniu i dystrybucji artykułów spożywczych. Ze względu na specyfikę działalności Nagel-Group, magazyn dostosowany zostanie do potrzeb rynku FMCG - na całej powierzchni zastosowano kontrolowaną temperaturę. Dodatkowo, część magazynową, na której umieszczone zostaną regały, wyróżnia niestandardowa wysokość użytkowa tj. 11,5 m. Budowa obiektu rozpoczęła się wiosną 2011 r., a jej oddanie przewidziano na styczeń 2012 r.

- W związku z dynamicznym rozwojem Nagel-Group w Polsce budowa nowego centrum dystrybucyjnego na Górnym Śląsku stała się dla nas koniecznością. W wyborze dewelopera pomogło niewątpliwie doświadczenie i portfolio Panattoni Europe, który ma na swoim koncie wiele realizacji pod potrzeby i specyfikację klienta - powiedział Robert Katafiasz, prezes zarządu Nagel Polska Sp. z o.o.

- W Panattoni Park Gliwice I planowany jest jeszcze jeden obiekt o powierzchni 11 500 m kw. Inwestycja pokazuje, że Śląsk coraz bardziej zyskuje na znaczeniu - twierdzi Bartłomiej Krawiecki, Panattoni Europe. - Między innymi z tego względu zdecydowaliśmy się na stworzenie w przyszłości kolejnej powierzchni spekulacyjnej, zlokalizowanej w jednym z najlepszych możliwych miejsc w Polsce – Gliwicach, przy węźle łączącym autostrady A1 i A4.

Panattoni Park Gliwice I znajduje się bezpośrednio przy autostradzie A4, w pobliżu węzła Gliwice – Sośnica, będącego łącznikiem z autostradą A1. Jest to zachodnia część Górnego Śląska, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem podmiotów biznesowych ze względu na realizowane inwestycje drogowe.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 25 sierpień 2011 13:22
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe