logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Prologis buduje dwa projekty BTS w Europie Środkowo-Wschodniej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Prologis, dostawca obiektów dystrybucyjnych na świecie, poinformował o rozbudowie dwóch obiektów typu build-to-suit w Czechach i na Słowacji.W ramach rozbudowy zrealizowane zostaną następujące inwestycje:
 • 17 980 metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni dla klienta w Prologis Park Galanta-Gan (Budynek 4), położonym 60 kilometrów od Bratysławy, w pobliżu autostrady D1 (E58). Po rozbudowie Budynek 4 będzie miał łącznie 93 590 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i tym samym stanie się jednym z największych budynków dystrybucyjnych na Słowacji.
 • 6 800 metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni w budowanym właśnie dla firmy Globus obiekcie typu build-to-suit o powierzchni 22 350 m kw., znajdującym się w Prologis Park Prague-Jirny, 20 kilometrów na wschód od Pragi, bezpośrednio przy autostradzie D11. Firma Globus, jeden z największych operatorów hipermarketów w Czechach, zdecydowała się powiększyć swój obiekt do łącznej powierzchni 29 150 m kw. Klient planuje wykorzystanie budynku jako magazynu centralnego w Czechach na potrzeby operacji logistycznych wymagających przechowywania towarów w kontrolowanej temperaturze.

  Budowę obu obiektów rozpoczęto w drugim kwartale 2011 r., a ich zakończenie planowane jest na czwarty kwartał tego roku.

  - Naszym priorytetem jest elastyczne podejście do potrzeb klientów, dlatego cieszymy się mogąc zapewnić dodatkową powierzchnię magazynową naszym wieloletnim Partnerom - mówi Martin Polak, market officer w Czechach i na Słowacji. - Jesteśmy dumni z tego, że firma Prologis jest jednym z niewielu dostawców powierzchni w Europie Środkowo-Wschodniej, którzy oferują nie tylko wynajem nowoczesnych, dostępnych od ręki budynków magazynowych, ale także bogatą bazę gruntów w strategicznych lokalizacjach w całym regionie, które mogą być wykorzystane pod zabudowę szytą na miarę.

  Na portfolio Prologis w Czechach i na Słowacji składa się dziewięć parków dystrybucyjnych (43 budynki) o łącznej powierzchni magazynowej wynoszącej ponad 990 000 m kw. Obecnie Prologis buduje w regionie trzy obiekty o łącznej powierzchni ponad 66 000 m kw.

Ostatnio zmieniany piątek, 26 sierpień 2011 12:04

Newsletter

Z ostatniej chwili

 • 1
 • 2
 • 3

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express (Poland), będący dostawcą międzynarodowych usług ekspresowych, wspiera kampanię społeczną popularyzującą tematykę bezpieczeństwa internetowego...

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Najwyższy w Polsce, 46-metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain...

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj