logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Szybka obsługa celna i bezpieczeństwo towarów w łańcuchu dostaw

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dzięki podjętej w tym roku współpracy Instytutu Logistyki i Magazynowania z Izbą Celną w Poznaniu przedsiębiorcy mogą liczyć na konkretne propozycje zwiększające bezpieczeństwo towarów w łańcuchu dostaw i szybkość obsługi celnej.W lipcu Instytut Logistyki i Magazynowania podpisał z Izbą Celną w Poznaniu list intencyjny, zawierający deklarację współpracy w zakresie bezpieczeństwa łańcucha dostaw. Strony będą współpracować w zakresie identyfikacji produktów i ułatwień celnych w obrocie gospodarczym z zagranicą. Pierwszym etapem współpracy będzie cykl szkoleń dotyczący obecnie dostępnych narzędzi stosowanych w systemach celnych.
    8 września 2011 przedsiębiorcy będą mogli zapoznać się już z konkretnymi rozwiązaniami na szkoleniu organizowanym w siedzibie Instytutu Logistyki i Magazynowania. Jednym z takich rozwiązań jest świadectwo AEO, które przynosi ogromne korzyści, wpływając na obniżenie kosztów działalności firm oraz na uproszczenie procedur celnych. Podnosi również rangę przedsiębiorstwa, które posiadając certyfikat AEO staje się bardziej wiarygodne dla partnerów handlowych i organów celnych. Takie przedsiębiorstwa podlegają mniejszej ilości kontroli, a w przypadku wytypowania ich do kontroli, przeprowadzana jest ona w sposób priorytetowy. AEO uprawnia również do składania przywozowej deklaracji skróconej z ograniczonym zakresem danych bezpieczeństwa oraz otwiera możliwość wnioskowania o przeprowadzenie kontroli w innym miejscu niż urząd celny. Status AEO przyznany w jednym państwie członkowskim Unii Europejskiej jest uznawany w całej Wspólnocie. W zgłoszeniu celnym przedsiębiorca będzie mógł również wykorzystywać standardy GS1, które są odzwierciedlane w postaci kodu kreskowego z przypisanym numerem i stanowią stały element prawie każdego opakowania. Wykorzystywane są przez ponad 18 tysięcy przedsiębiorstw w Polsce. Wprowadzenie numeru GS1 jako kodu CRN w zgłoszeniu celnym skróci czas oczekiwania na objęcie towaru procedurą celną. W przyszłości umożliwi również eliminację towarów podrabianych dzięki dostępowi do aktualnych informacji, weryfikujących autentyczność produktu. Otworzy możliwość szybkiego podjęcia decyzji odnośnie konieczności zatrzymania produktów przez służby celne celem potwierdzenia ich autentyczności przez właściciela marki / producenta.
   Instytut Logistyki i Magazynowania, pełniąc rolę organizacji krajowej GS1 Polska, podejmuje współpracę z licznymi instytucjami zmierzającą do podnoszenia efektywności funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw. Korzysta również z osiągnięć organizacji GS1 na poziomie międzynarodowym , która w 2007 podpisała porozumienie z WCO (World Custom Organization) i bierze udział w międzynarodowych grupach standaryzacyjnych, zajmujących się standaryzacją w systemach celnych (UN/CEFACT, ISO).

Więcej informacji o SZKOLENIU.


Ostatnio zmieniany piątek, 02 wrzesień 2011 12:36

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj