logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Stokrotka uruchamia własną logistykę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Stokrotka Sp. z o.o. uruchamia własną sieć logistyczną, która pozwoli nabywać zdecydowaną większość towaru bezpośrednio od producentów, a nie tak jak dotychczas od dystrybutorów. Sieć, poprzez którą zaopatrywane będą wszystkie sklepy Grupy Handlowej Emperia SA, obejmie centrum dystrybucyjne, osiem magazynów regionalnych pełniących funkcję punktów przeładunkowych (cross-doków) oraz transport. Pierwsze dostawy będą realizowane już od drugiej połowy 2013 roku.

Nowa sieć logistyczna powstaje w oparciu o zaawansowane modele logistyczne, we współpracy z ekspertami zewnętrznymi. Najważniejszy etap tworzenia nowej sieci zakończono w drugiej połowie grudnia 2012 r., kiedy Stokrotka podpisała umowę z firmą Prologis na wynajem centrum dystrybucyjnego. Obiekt o łącznej powierzchni ponad 27 tys. m kw., w tym ponad 5 tys. m kw. powierzchni schładzanej, zlokalizowany jest w Teresinie w województwie mazowieckim. Będzie on miejscem składowania asortymentu ogólnokrajowego. Produkty będą stąd codziennie transportowane do magazynów regionalnych oraz bezpośrednio do sklepów.
   Aby zapewnić sprawną i terminową dystrybucję na terenie całego kraju, powstanie również osiem magazynów regionalnych pełniących funkcję punktów przeładunkowych (tzw. cross-doków). Część asortymentu będzie w nich składowana oraz bezpośrednio transportowana do przypisanych sklepów. Stokrotka prowadzi obecnie także zaawansowane rozmowy z dostawcami usług transportowych i pojazdów, aby stworzyć najbardziej optymalną kombinację transportu własnego i kontraktowego. Transport będzie realizowany w celu zapewnienia dystrybucji głównej (do magazynów regionalnych) oraz dystrybucji końcowej (do supermarketów).

- Realizując nową długoterminową strategię rozwoju sieci supermarketów Stokrotka, zamierzamy zwiększyć jej konkurencyjność względem innych sieci. Naszym celem jest, aby Stokrotka proponowała atrakcyjną ofertę zarówno dla klientów, jak i naszych partnerów. Chcąc zapewnić najwyższą jakość i dostępność towarów oraz podnieść efektywność operacyjną, budujemy własne zaplecze logistyczne, które pozwoli nam nabywać zdecydowaną większość towaru bezpośrednio od producentów, a nie tak jak dotychczas od dystrybutorów. Planując łańcuch dostaw nie wykluczamy jednak dalszej współpracy z dystrybutorami hurtowymi, w tym Eurocash, w zmienionym zakresie i na nowych zasadach - komentuje Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Stokrotki.

Ostatnio zmieniany piątek, 11 styczeń 2013 11:42

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj