Zaloguj się

Premiera najwyższej wagi w STILL

Efektowne laserowe widowisko, połączone z tanecznym i wokalnym spektaklem towarzyszyło premierze wózków widłowych STILL RX 70 4,0/5,0 i RX 70 6,0/8,0. Podczas konferencji prasowej w STILL Arena w Hamburgu zostały zaprezentowane najnowsze modele, które rozszerzają ofertę firmy o pojazdy magazynowe przeznaczone do pracy z największym załadunkiem.

 „Touch the future” - pod takim hasłem 22 stycznia 2013 r. odbyła się międzynarodowa konferencja prasowa STILL w Hamburgu, na której swoją premierę miały dwa nowe wózki widłowe o napędzie spalinowym. Powiększenie rodziny RX 70 o modele do pracy w udźwigu od 4 do 5 ton oraz od 6 do 8 ton pozwoliło firmie lepiej dostosować swoją ofertę do potrzeb wyspecjalizowanych branż, które wymagają największej mocy przeładunkowej. Jednak to nie sam udźwig stanowił największe wyzwanie dla konstruktorów STILL. Ostateczny kształt RX 70 4,0/5,0 i RX 70 6,0/8,0 doskonale wpisuje się w konsekwentną strategię firmy, aby efektywność procesów magazynowania w przedsiębiorstwie szła w parze z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz bezpieczeństwem i wygodą pracy. Dlatego najnowsze modele z serii RX70, poza dużą mocą przeładunkową, charakteryzują się kompaktowymi wymiarami, bardzo niskim spalaniem i emisją dwutlenku węgla (dzięki zastosowaniu katalizatora i samooczyszczającego się filtra cząstek stałych) oraz przemyślanymi rozwiązaniami w zakresie ergonomii.
   Premiera odbyła się w wyjątkowej, artystycznej oprawie. Zsynchronizowany z muzyką pokaz laserów, kilkumetrowa marionetka operowana przez zespół aktorów, układ choreograficzny obejmujący zarówno tancerzy, jak i przemieszczające scenografię wózki widłowe oraz pracownicy STILL dający popis wokalnych umiejętności – to tylko niektóre z atrakcji, jakie towarzyszyły prezentacji najnowszych modeli RX 70 4,0/5,0 i RX 70 6,0/8,0. Po przedstawieniu najważniejszych informacji i specyfikacji technicznych nowych produktów rozpoczął się panel dyskusyjny. Na pytania zgromadzonych dziennikarzy odpowiadali m.in. Bert Jan Knoef - dyrektor zarządzający STILL, Christian Baerwolff - dyrektor marketingu firmy oraz Thomas A. Fischer - członek zarządu STILL. Zainteresowanie widowni wzbudziły realne oszczędności, które generowane są przez połączenie napędu spalinowego i silnika elektrycznego w technologii hybrydowej oraz strategia handlowa firmy w Europie Zachodniej. Po konferencji prasowej zaproszeni goście mieli możliwość prześledzenia całego procesu powstawania wózków widłowych i zapoznania się z tajnikami ich produkcji w fabryce STILL. Nie zabrakło także okazji, aby na własne oczy przekonać się jak najnowsze modele sprawdzają się w praktyce. Następnym punktem programu była wizyta w centrum logistycznym Kuehne + Nagel w Hamburgu, w którego magazynach o łącznej powierzchni 44,000 m kw. pracują 53 wózki widłowe marki STILL. Premierowe modele z serii RX 70, które można było obserwować podczas załadunku naczepy z rampy przeładunkowej magazynu, poza dużą mocą, imponowały precyzją manewrów i zwrotnością.

Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe