Zaloguj się

Akademia TransEDU

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Praca w logistyce wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, kreatywności, znajomości języków czy prawa transportowego. Swoboda poruszania się po środowiskach informatycznych jest czynnikiem często decydującym dla przyszłego pracodawcy. Chcąc wesprzeć adeptów w zdobywaniu niezbędnych kompetencji, zainicjowano Akademię TransEdu.

Jest to działający od 2012 roku, non-profitowy projekt, w ramach którego studenci logistyki otrzymują bezpłatny dostęp do wielu źródeł pragmatycznej wiedzy. Wśród nich są wykłady prowadzone przez ekspertów z branży TSL i materiały dydaktyczne dotyczące realiów rynku transportowego. Trzon stanowi jednak aplikacja internetowa, w której gracz wciela się w rolę przewoźnika.

- Szukaliśmy rozwiązania, które we względnie prosty, a zarazem ciekawy sposób pozwoli przybliżyć studentom pracę logistyka. Zdecydowaliśmy się wykorzystać w tym celu zjawisko rywalizacji, które poprzez zwiększenie zaangażowania gracza, zwiększa jednocześnie jego zdolność do szybkiego przyswajania specjalistycznej wiedzy - tłumaczy Bogumił Paszkiewicz, autor projektu.

Aplikacja powstała na bazie platformy frachtowej Trans.eu. Do rozpoczęcia zabawy wystarczy komputer z systemem Windows podłączony do Internetu. Po założeniu indywidualnego konta każdy nowy gracz otrzymuje wirtualny kapitał w postaci pięciu pojazdów i 10 000 euro. Korzystając z realistycznych ofert oraz opinii, użytkownik rozpoczyna działalność na wirtualnym rynku, a jego celem jest jak największa ekspansja przedsiębiorstwa mierzona poprzez zarobki, liczbę transakcji czy rekomendacje kontrahentów. Najlepsze wyniki widoczne są w ogólnodostępnym rankingu internetowym, jednak prawdziwe emocje powstają w trakcie realizowanych turniejów.
   Wydarzenia te odbywają się on-line, więc może w nich wziąć udział każdy, kto jest studentem logistyki na dowolnej uczelni wyższej i zarejestrował w aplikacji swoje konto w sposób określony przez organizatora. Turnieje składają się z 2 etapów podzielonych na rozgrywki oraz testu ogólnej wiedzy logistycznej.

- Poza oczywistymi korzyściami płynącymi z uczestnictwa w takim wydarzeniu, zwycięzcy mogą zdobyć certyfikaty oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne. W ostatnim turnieju wzięło udział niemal 500 studentów i uczniów z 30 szkół o profilu logistycznym. Następna edycja rozpoczyna się już 26 listopada i potrwa do 2 grudnia br. - dodaje Monika Kaczmarek, Koordynator ds. TransEDU.

Dotychczas w ramach Akademii TransEDU zrealizowano 40 wykładów. Projektowi patronuje również Zrzeszenie Pracodawców Transportu Drogowego, Inspekcja Transportu Drogowego oraz szkoły o profilu logistycznym. W tym roku po raz pierwszy do uczestnictwa w programie zgłosiły się również zagraniczne uczelnie wyższe, co umożliwi graczom rywalizację na skalę międzynarodową. Udział w programie Akademii TransEdu wraz z aplikacją są bezpłatne.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz zbliżającego się turnieju można znaleźć na stronie internetowej www.edu.trans.eu oraz na Facebooku www.facebook.com/trans.edu.Polska.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 12 listopad 2013 14:24
Zaloguj się by skomentować