logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowe oblicze wózków używanych STILL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Duże zainteresowanie klientów używanymi wózkami widłowymi sprawia, że oferta odnawiania pojazdów staje się coraz bardziej popularna. Wykorzystując ten ogólnoeuropejski trend, firma STILL postanowiła wybudować w Mrowinie k. Poznania Europejskie Centrum Odnawiania Wózków. Nowy obiekt stanowi jednocześnie nową siedzibę Działu Wózków Używanych STILL Polska.

W ostatnich latach w przemyśle rośnie znaczenie rynku wtórnego pojazdów i maszyn. Zyskuje on popularność również w przypadku wózków widłowych.


- Pod względem sprzedaży na każde dwa nowe pojazdy przypada jeden używany - tłumaczy Marco Riewe, szef Działu Wynajmu i Wózków Używanych STILL GmbH. - Każdego roku liczba odnowionych wózków widłowych sięga nawet 25 tysięcy. W przypadku naszej firmy klienci doceniają wysoki poziom jakości produktu oraz gwarancję, której udzielamy na pojazdy po renowacji.


  Odrestaurowane pojazdy klasyfikowane są według wielkości przebiegu, wyglądu zewnętrznego, zastosowanych w nim rozwiązań technologicznych oraz długości okresu gwarancji.
Otwarcie Europejskiego Centrum Odnawiania Wózków STILL, jednej z największych tego typu inwestycji w Europie Środkowej, jest odpowiedzią na wzrost popytu na używany sprzęt do transportu wewnętrznego. Jak wynika z raportu Warehouse Monitor, ponad 40% przedsiębiorców wyraziło chęć zakupu odnowionych wózków widłowych, które spełniałyby standardy jakości i bezpieczeństwa. Nowe centrum, o łącznej powierzchni użytkowej równej 2500 mkw., przeprowadza kompleksową renowację pojazdów dla klientów z Polski i Europy. Wózki poddawane są kompleksowemu procesowi renowacji. Odnawiane jest wszystko - od poszczególnych podzespołów do powłoki lakierniczej. Bez względu na przypisaną kategorię odnowienia, wszystkie wózki widłowe poddawane są badaniom, zgodnym z wymogami Urzędu Dozoru Technicznego.
   Przestrzeń nowego centrum pozwala na magazynowanie pojazdów przeznaczonych do renowacji, odpowiednie wyeksponowanie i przygotowanie gotowych wózków do prezentacji klientowi. Dodatkowa powierzchnia daje możliwość demonstracji działania w praktyce i sprawdzenie zgodności parametrów ze stanem rzeczywistym. Dzięki zwiększeniu liczby stanowisk pracowniczych jednocześnie odnawianych może być nawet kilkadziesiąt wózków. Proces renowacji pojazdu jest na bieżąco konsultowany z klientem tak, aby móc dopasować go do specyfiki przyszłych zadań. Po zakończeniu napraw, na każdy wózek udzielana jest gwarancja, w zależności od kategorii odnowienia na okres nawet 12 miesięcy.


- Pomysł o budowie Europejskiego Centrum Odnawiania Wózków w Mrowinie został zaprezentowany w ubiegłym roku przez polski oddział i spotkał się z pozytywną reakcją centrali w Hamburgu - mówi Piotr Piotrowski, dyrektor Działu Wózków Używanych STILL Polska. - To ważny krok w rozwoju struktur STILL Polska i jednocześnie dowód zaufania i uznania dla naszego oddziału. Nie bez znaczenia było również położenie zakładu przy trasie S11 i głównej drodze tranzytowej Wschód-Zachód. Wybór obszaru jest podyktowany planami przyszłej rozbudowy placówki. Nowy obiekt będzie działał na potrzeby oddziałów STILL w całej Europie.

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

GEFCO otwiera magazyn dedykowany dla branży medycznej

GEFCO otwiera magazyn dedykowany dla branży medycznej

Firma GEFCO otworzyła swój trzeci magazyn z kontrolowaną temperaturą dedykowany dla branży medycznej. Obiekt znajduje...

Grupa PKP CARGO ubiega się o dofinansowanie projektów intermodalnych

Grupa PKP CARGO ubiega się o dofinansowanie projektów intermodalnych

Dwie spółki z Grupy PKP CARGO wystąpiły o dofinansowanie projektów intermodalnych ze środków unijnych. Przedmiotem...

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj