Zaloguj się

DHL pomaga ratować zagrożone lamparty afrykańskie

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Firma logistyczna DHL podpisała umowę z amerykańską organizacją pozarządową Panthera - organizacją zajmującą się ochroną wielkich kotów. Umowa dotyczy przewozu i dystrybucji sztucznych futer lampartów do Republiki Południowej Afryki, które będą wykorzystywane w tradycyjnych ceremoniach Shembe.

Ten innowacyjny program ochrony stworzony przez organizację Panthera polega na produkcji wysokiej jakości sztucznych futer lamparta w Chinach, a następnie przewiezieniu ich przez pół świata do RPA, gdzie szyje się z nich odzież. W ramach projektu przekonuje się młodych mężczyzn - członków Kościoła Shembe Baptist Church, że sztuczne futra także pozwalają na zachowanie tradycji i ratują gatunek poważnie zagrożony wymarciem.
   Organizacja Panthera, założona w roku 2006, zajmuje się wyłącznie ochroną dzikich kotów i ich ekosystemów. Wykorzystując wiedzę światowej klasy biologów, specjalizujących się w kotach, Panthera opracowuje i wdraża globalne strategie ochrony dla największych i najbardziej zagrożonych gatunków kotów - tygrysów, lwów, jaguarów i panter śnieżnych. Jej podejście do ochrony dzikich kotów jest zakorzenione w nauce i oparte o dziesiątki lat bezpośrednich doświadczeń.
   Misją organizacji Panthera jest stworzenie przyszłości, w której 37 gatunków dzikich kotów żyjących na świecie jest objętych niezbędną i ciągłą ochroną przed zagrożeniami ze strony ludzi i środowiska, tak by mogły przetrwać i rozwijać się w swoim naturalnym środowisku. Wizją organizacji jest to, by populacja dzikich kotów została odbudowana, najważniejsze habitaty i największe populacje połączone korytarzami genetycznymi i biologicznymi, a cały świat był zaangażowany w ochronę tych gatunków w bliskiej i dalekiej przyszłości.
  Podejmując najbardziej kompleksowe działania w tej dziedzinie, Panthera współpracuje z lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi, instytucjami naukowymi, społecznościami lokalnymi, rządami i firmami na całym świecie. Finansowanie ze środków publicznych i wsparcie oraz sponsoring ze strony takich firm jak DHL są niezbędne, by organizacja mogła kontynuować swoją misję.
Firma DHL nawiązała współpracę z Pantherą w ramach swojego programu odpowiedzialności korporacyjnej. W ramach umowy DHL będzie zapewniać bezpłatne wsparcie logistyczne, pokrywając koszty związane z międzynarodowym przewozem sztucznych futer z Chin oraz ich dystrybucją wśród członków kościoła Shembe w Afryce.


- Ochrona przyrody jest bardzo ważnym problemem w Afryce, również dla DHL. Ludzie czują dużą sympatię do "wielkiej piątki" afrykańskich zwierząt - słonia, nosorożca, lwa, bawoła afrykańskiego i lamparta - a słonie i nosorożce zyskały powszechne zainteresowanie. Istnieje jednak wiele innych zagrożonych gatunków, takich jak leopard, o których nie mówi się dużo i nie wspiera w dostatecznym stopniu - powiedział Charles Brewer, dyrektor zarządzający firmy DHL Express Sub-Saharan Africa. - Inicjatywa organizacji Panthera jest fantastyczna i innowacyjna - szanuje ludzką kulturę i tradycje, a jednocześnie zapewnia ochronę wspaniałego gatunku - tak więc dajemy im nasze doświadczenie w logistyce i zwiększamy świadomość tego złożonego problemu dzięki naszej sieci i zasobom. To partnerstwo między organizacją Panthera i DHL jest naturalne, ponieważ doświadczenie organizacji w ochronie dzikich kotów i globalny zasięg firmy DHL to zwycięskie rozwiązanie na rzecz ochrony przyrody.


DHL będzie transportować sztuczne futra z lamparta bezpłatnie, w ramach umowy zawartej do maja 2015 r., oraz przejmie koszt tego istotnego projektu ochrony przyrody, dzięki czemu organizacja nie poniesie kosztów związanych z międzynarodowym przewozem i lokalną dystrybucją amambatha wśród członków kościoła Shembe w Afryce. Cenny wkład firmy DHL oznacza, że Panthera nie tylko będzie w stanie szybko i skutecznie przewozić duże ilości ciężkich bel materiału, ale też oszczędzi pieniądze konieczne do uszycia amambatha, ratując kolejne lamparty z rąk kłusowników.
   Program jest zauważony i chwalony przez CNN i National Geographic jako innowacyjne rozwiązanie w zakresie ochrony przyrody, które pozwala uratować gatunek zagrożony wymarciem, jednocześnie zachowując wieloletnie południowoafrykańskie tradycje.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 05 grudzień 2013 10:48
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe