Zaloguj się

DHL i IMG Fashion zaprezentują najbardziej utalentowanych projektantów mody całemu światu

Dostawca usług logistycznych DHL oraz IMG Fashion, uruchomiły nowy program DHL Exported, który będzie służyć wsparciu sektora mody na całym świecie. Ten unikatowy program będzie pomagać projektantom w dotarciu na rynki globalne, dzięki najpotężniejszym na świecie scenom mody podczas Tygodni Mody.

Projektanci z całego świata mogą składać zgłoszenia i wybierać dowolną imprezę zagraniczną: Tydzień Mody Mercedes-Benz w Nowym Jorku, Tydzień Mody w Londynie, Tydzień Mody w Mediolanie lub Tydzień Mody Mercedes-Benz w Tokio. Komisja regionalnych ekspertów na każdym z tych rynków dokona przeglądu wniosków i zdecyduje, który z projektantów jest najbardziej obiecujący i najbardziej skorzysta na debiucie w trakcie danej imprezy.
    DHL będzie sponsorować wybranego projektanta przez dwa kolejne sezony na każdym z czterech Tygodni Mody. Projektanci otrzymają gwarantowane miejsce w programie oraz sfinansowany i wyprodukowany pokaz mody na wybiegu. DHL przejmie również wszystkie koszty logistyczne związane z produkcją kolekcji (tj. koszty wysyłki międzynarodowej oraz eksportu dóbr trwałych), a także z eksportem kolekcji do Nowego Jorku, Londynu, Mediolanu, czy do Tokio na debiut na wybiegu danego projektanta.
   IMG Fashion będzie przyjmować zgłoszenia od 17 lutego do 2 kwietnia na stronie www.DHLExported.com. Zgłoszenia finalistów zostaną w kwietniu przeanalizowane przez komisję, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas konferencji prasowych zorganizowanych w Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie i w Tokio już w maju.

- DHL pomoże najbardziej utalentowanym projektantom mody pokonać międzynarodowe granice. Niezrównane zaangażowanie DHL we wspieranie potrzeb profesjonalistów z branży mody pozwoli wypromować marki projektantów na nowych rynkach; umożliwiając im zadebiutowanie na wybiegu w Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie czy też w Tokio - powiedział Arjan Sissing, starszy wiceprezes ds. marketingu marki korporacyjnej, Deutsche Post DHL.

- DHL od dawna współpracuje z tygodniami mody na całym świecie i stale wspiera rozwój branży modowej - powiedział Jarrad Clark, wiceprezes i globalny dyrektor kreatywny, IMG Fashion Events and Properties. - DHL Exported wyróżnia się spośród innych programów, ponieważ jego celem jest wsparcie projektantów, którzy są już znani w swoich krajach, ale potrzebują impulsu, by osiągnąć cele międzynarodowe. Chociaż istnieje wiele programów przeznaczonych dla młodych talentów lub projektantów w danych krajach, ten program naprawdę został stworzony z nastawieniem, że dzisiaj marki muszą się dostosować, by móc rozwijać się na rynkach międzynarodowych.

Po ogłoszeniu pod koniec maja czterech zwycięzców, DHL będzie wspierać podróż projektantów - począwszy od transportu tkanin i materiałów do stworzenia kolekcji, aż do przewiezienia gotowych strojów prosto na wybieg. Aby zwiększyć zasięg i jeszcze bardziej wspierać każdego projektanta, DHL oraz IMG Fashion tworzą także portal internetowy, który pozwoli projektantom sprzedawać i wysyłać swoje dzieła na cały świat.
   W trakcie każdego z Tygodni Mody, projektanta będą promować także lokalne stoiska, dzięki czemu goście będą mogli zapoznać się z projektami i złożyć zamówienia. Ponadto DHL oraz IMG Fashion zorganizują dyskusje panelowe w trakcie każdego z Tygodni Mody poświęcone najbardziej aktualnym tematom związanym z rozwojem mody na świecie, w tym także wpływowi handlu internetowego. W dyskusjach tych udział wezmą eksperci z dziedziny mody, projektanci, kupujący oraz dziennikarze.

Ostatnio zmieniany w środa, 12 luty 2014 10:13
Zaloguj się by skomentować