Zaloguj się

DHL rozszerza zakres współpracy z IDEXX Laboratories

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Firma DHL Express rozszerzyła zakres współpracy z IDEXX Laboratories, globalnym liderem na rynku rozwiązań diagnostycznych i technologii informacyjnych w dziedzinie ochrony zdrowia zwierząt.

   W roku 2011, IDEXX wybrała DHL jako swojego głównego przewoźnika w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce (EMEA), obsługującego ekspresową dostawę próbek, dostarczanych przez klientów IDEXX, badanych w laboratoriach firmy, w przypadku których czas ma znaczenie kluczowe. Dzięki prędkości i niezawodności działania DHL, firma IDEXX jest w stanie zwiększyć swoją efektywność w zakresie logistyki oraz udział w rynku EMEA. Odniesione w tej dziedzinie sukcesy sprawiły, że IDEXX postanowiła rozszerzyć zasięg geograficzny usług realizowanych przez DHL o dodatkowe obszary w ramach EMEA, w tym o Danię i Holandię.
   Partnerstwo koncentruje się przede wszystkim na obsłudze próbek, przesyłanych przez kliniki weterynaryjne do laboratorium IDEXX w Lipsku, w którym specjaliści przeprowadzają badania diagnostyczne. Laboratorium w Lipsku, które jest podstawowym centrum diagnostycznym IDEXX na obszar EMEA, znajduje się w pobliżu głównego europejskiego węzła logistycznego DHL, także zlokalizowanego w tym mieście. Nowe laboratorium IDEXX ma umożliwić zaspokajanie potrzeb klientów poprzez poprawę jakości świadczonych usług diagnostycznych oraz zwiększenie skuteczności działania w regionie EMEA.

- Spółki działające na rynku nauk przyrodniczych i ochrony zdrowia szukają bardziej niezawodnych i efektywnych rozwiązań w dziedzinie zarządzania procesami badawczymi, w wypadku których czas jest zmienną kluczową. Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy w tej dziedzinie oraz potencjałowi sieci globalnej DHL Express, z przyjemnością służymy IDEXX, oferując najwyższą jakość i bezpieczeństwo dostaw, co pozwala nam zaspokoić szczególne potrzeby logistyczne firmy - powiedział David Wilson, wiceprezes ds. sprzedaży DHL Express.

- Nasze laboratorium w Lipsku daje IDEXX ogromną przewagę konkurencyjną. Pozwala nam nie tylko umocnić pozycję na rynkach europejskich, na których już działamy, ale także otwiera przed nami nowe perspektywy, jeśli chodzi o zdobywanie udziału w nowych rynkach wschodzących. Naszym celem jest dalsza poprawa jakości świadczonych usług dzięki współpracy z naszym kluczowym partnerem, DHL Express, która pozwoli nam oferować optymalny poziom usług i rzetelne wyniki badań laboratoryjnych dla naszych klientów w regionie EMEA - podsumował Andrew Ferguson, wiceprezes ds. laboratoriów i wsparcia klientów w regionie EMEA, IDEXX Laboratories.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 28 kwiecień 2014 12:21
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe