Zaloguj się

DHL dołącza do Partnerstwa Green Power amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska

Firma kurierska i logistyczna DHL po raz pierwszy trafiła do rankingu amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska - 100 największych amerykańskich użytkowników "zielonego" prądu. DHL, który zajął 27. miejsce w tej prestiżowej grupie, korzysta z zielonej energii, by pokryć zapotrzebowanie na całość energii elektrycznej, jaką firma planuje zużyć w Stanach Zjednoczonych w tym roku.

    DHL kupuje prawie 210 000 certyfikatów energii odnawialnej od farm wiatrowych, aby skompensować 100% przewidywanego zużycia firmy w roku 2014 r. W 2013 r. DHL kupił 188 000 certyfikatów energetycznych, kompensując około 90% swojego łącznego zużycia energii. Certyfikaty energetyczne nabywane przez DHL w tym roku są równorzędne z uniknięciem emisji dwutlenku węgla (CO2) generowanej przez ponad 30 000 samochodów osobowych, lub emisji związanej z energią elektryczną zużywaną przez 20 000 przeciętnych amerykańskich gospodarstw domowych, zgodnie z danymi Agencji Ochrony Środowiska (EPA).
   Zakup certyfikatów energii odnawialnej jest zgodne z globalnym programem GoGreen firmy macierzystej (Deutsche Post DHL). Cała Grupa realizuje ambitny cel w zakresie ochrony klimatu, mający na celu zwiększenie niskoemisyjności o 30% do roku 2020, w porównaniu do 2007 r. Aby osiągnąć ten cel, DHL w Stanach Zjednoczonych, a także Deutsche Post DHL na całym świecie, inwestuje w nowe technologie i modernizuje swoją flotę samolotów, by zużywała mniej paliwa, kupuje ciężarówki i furgonetki z silnikami elektrycznymi, hybrydowymi i z napędem alternatywnym, a także dodaje do swoich obiektów funkcje pozwalające na oszczędności paliwa. Jak dotąd, Deutsche Post DHL zmniejszyła poziom emisji dwutlenku węgla o 18% w porównaniu do 2007 r.

- To wielki zaszczyt i jesteśmy dumni, że nasze osiągnięcia uznała amerykańska Agencja Ochrony Środowiska - powiedział Christof Ehrhart, wiceprezes wykonawczy ds. komunikacji korporacyjnej i odpowiedzialności w Deutsche Post DHL. - Nasza inicjatywa zakupu certyfikatów energii odnawialnej pozwala kompensować wpływ zużycia prądu w obiektach DHL w Stanach Zjednoczonych i jest jeszcze jednym elementem działań firmy na całym świecie na rzecz bezpośredniego i pośredniego zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Certyfikaty te są tylko jednym z wielu środków, które DHL wykorzystuje do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju.

Zobowiązanie do zielonej energii DHL pozwala także zakwalifikować firmę do klubu Green Power Leadership Club EPA, co jest wyróżnieniem nadawanym organizacjom, które znacząco wykraczają poza minimalne wymagania EPA. Członkowie muszą wykorzystywać w organizacji dziesięciokrotnie więcej zielonej energii, niż minimalne wymaganie dla Green Power Partnership. DHL znalazł się także na liście 100% Green Power Users stworzonej przez ETA i promującej użytkowników korzystających z zielonej energii dla 100% swojego zapotrzebowania na energię elektryczną w Stanach Zjednoczonych.

- EPA z radością wita DHL jako Partnera Green Power Partner i gratuluje zajęcia 27. miejsca w naszym rankingu 100 największych nabywców zielonej energii - powiedziała Mollie Lemon, dyrektor ds. partnerstwa Green Power EPA. - Decydując się na zakup energii odnawialnej, DHL pomaga rozwijać sektor czystej energii w Stanach Zjednoczonych i zmniejszać szkodliwe zanieczyszczenie dwutlenkiem węgla. Imponujące zobowiązanie firmy do wykorzystania 100 procent zielonej energii stanowi przykład przywództwa, który powinien być wzorem dla innych.

Certyfikaty energii odnawialnej zostały wytworzone przez farmy wiatrowe, które generują energię elektryczną dla amerykańskiej sieci energetycznej. Farmy wiatrowe otrzymują certyfikaty, które stanowią potwierdzenie tego, że produkują one czystą, odnawialną energię. Zostały one potwierdzone przez Green-e Energy, wiodący amerykański program certyfikacyjny dla energetyki odnawialnej. Farmy wiatrowe mogą sprzedawać certyfikaty innym przedsiębiorstwom, co pozwala kompensować emisje produkowane w wyniku wytwarzania energii elektrycznej z paliw kopalnych. Każdy certyfikat oznacza 1 megawatogodzinę zużycia prądu, czyli 1000 kilowatogodzin. Certyfikaty energii odnawialnej zostały pierwotnie kupione przez JustGreenTM, spółkę zależną Grupy Just Energy, a następnie odsprzedane spółce DHL.

- Cieszymy się, że możemy zaoferować nasze produkty JustGreen firmie DHL i pomóc zmniejszyć jej wpływ na środowisko wynikający ze zużycia energii - powiedział G.P. Manalac, wiceprezes wykonawczy JustGreen. - Zwiększając dobrowolny popyt na ekologiczną energię, JustGreen pomaga organizacjom zrealizować cele związane z redukcją emisji gazów cieplarnianych. Organizacje w Ameryce Północnej mają dostęp do naszych certyfikatów odnawialnej energii Green-e i mogą wesprzeć nas w naszej misji powstrzymania globalnego ocieplenia.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 22 maj 2014 12:10
Zaloguj się by skomentować